Nowe, tańsze AirPodsy za 99 dol. oraz AirPods Max 2. generacji na horyzoncie

Łukasz Bernaczyk   12 stycznia 2023

Najnowsze doniesienia od niezawodnego analityka Ming-Chi Kuo mówią o nowych słuchawkach AirPods, które miałyby być najtańszymi w ofercie Apple oraz o drugiej generacji AirPods Max. Niestety, nie trafią one do sprzedaży szybko.

berrolia

Nowe, tańsze AirPods

Według serii wiadomości na Twitterze autorstwa bardzo wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, Apple zamierza wprowadzić do swojej oferty nowe, budżetowe AirPodsy, by trafić do większej liczby klientów. Potwierdza w ten sposób informacje podawane kilka dni temu przez innego analityka, Jeffa Pu, że firma z Cupertino pracuje nad tanimi “AirPods Lite”.

Jak podaje Kuo, słuchawki mają kosztować 99 dolarów, co przy obecnym przeliczniku Apple przełożyłoby się w Polsce na 599 zł, a jeżeli kurs dolara nadal będzie spadał i Apple ponownie zrewiduje swój przelicznik, być może nawet 499 zł.

Obecnie najtańsze w ofercie firmy z Cupertino słuchawki AirPods 2. generacji kosztują 799 zł (w promocji – 647 zł), a drugie pod względem ceny AirPods 3. generacji to już koszt 1099 zł (w promocji – 919 zł).

Poza nimi do wyboru mamy jeszcze AirPods Pro 2. gen. w cenie 1499 zł (w promocji – 1199 zł) oraz AirPods Max kosztujące 3099 zł (w promocji – 2907 zł).

Na chwilę obecną nie znamy żadnych szczegółów technicznych, ale sama cena nowych, budżetowych AirPodsów może sprawić, że słuchawki te będą sporym hitem sprzedażowym.

AirPods Max 2. gen.

Kuo nie wspomina wprawdzie o specyfikacji AirPods Max drugiej generacji, jednak należy się spodziewać ulepszonej funkcji aktywnej redukcji hałasu i trybu kontaktu oraz układu U1 lub jego następcy do precyzyjnego wyszukiwania słuchawek przez aplikację Znajdź.

Ponadto AirPods Max 2 otrzymają prawdopodobnie port USB-C w miejsce Lightning, dłużą pracę na jednym ładowaniu baterii oraz nowe opcje kolorystyczne.

Wcześniejsze informacje mówiły również, że pokrętło Digital Crown w AirPods Max 2 gen. może zostać zastąpione sterowaniem dotykowym.

Zarówno tańsze AirPodsy jak i AirPods Max 2. generacji mają trafić do seryjnej produkcji w drugiej połowie 2024 r. lub na początku 2025 roku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: