Raport: Apple mocno przeprojektuje iPada Pro

Łukasz Bernaczyk   24 stycznia 2023

Najnowsza edycja newslettera “Power-on” od Marka Gurmana przynosi kilka ciekawych informacji na temat tegorocznych tabletów Apple, a także planowanego na przyszły rok nowego iPada Pro, który poza ekranem OLED otrzyma jeszcze kilka innych, ciekawych nowości.

berrolia

Tegoroczne iPady bez większych nowości

Według Gurmana (co zresztą potwierdzają inne źródła), ze względu na intensywne prace nad pierwszymi goglami AR/VR od Apple oraz przeznaczonym dla nich systemem operacyjnym xrOS, w tym roku nie mamy co liczyć na poważniejsze zmiany i nowości sprzętowe zarówno w iPadach Pro, jak i w iPadzie Air, iPadzie mini, czy też w “budżetowym” iPadzie.

Nie oznacza to, że Apple nie zaprezentuje w tym roku żadnych nowych tabletów, lecz poza nieco zmianą na szybsze procesory i ewentualnie nieco większą ilością RAMu, czy nieco lepszymi kamerami, nie należy się spodziewać żadnych przełomowych zmian w całej linii iPadów.

iPad Pro 2024 z ekranem OLED, szklaną obudową i MagSafe

Brak większych zmian w tabletach w 2023 roku, przynajmniej w kontekście iPada Pro, Apple ma zamiar nadrobić już wiosną 2024 r. I to z nawiązką.

Największą nowością przyszłorocznych iPadów Pro ma być oczywiście ekran OLED, który pierwszy raz trafi do iPada.

Według Gurmana, iPady Pro 2024 mają również zostać poważnie przeprojektowane. Redaktor Blooberga zapowiada “nowy dizajn”, ale nie podaje żadnych konkretów odnośnie zmian we wzornictwie. Natomiast z jego wcześniejszych informacji wiemy na przykład, że zmieniony ma zostać tył urządzenia.

W Cupertino pracują nad wyposażeniem iPada Pro w szklaną obudowę, która ma umożliwić ładowanie bezprzewodowe. Byłoby to klasyczne ładowanie indukcyjne w standardzie Qi, jak również ładowanie magnetyczne za pomocą znanego systemu MagSafe.

Apple testuje też możliwość wyposażenia nowych iPadów Pro w funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego. Dzięki temu moglibyśmy ładować iPhone’a, AirPodsy czy inne akcesoria po położeniu ich na obudowie tabletu.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: