Masz HomePoda mini – właśnie dostałeś nowe funkcje

Łukasz Bernaczyk   26 stycznia 2023

Apple w tym tygodniu udostępniło komplet uaktualnień swoich systemów operacyjnych. Poza iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3, watchOS 9.3, światło dzienne ujrzał także system system operacyjny 16.3 dla głośników HomePod oraz HomePod mini, a w nim sporo nowych funkcji wliczając odblokowanie pomiaru czujników temperatury i wilgotności.

berrolia

Nowe funkcje systemu operacyjnego 16.3 dla HomePodów

Z pewnością największą nowością systemu operacyjnego dla głośników Apple w wersji 16.3 jest aktywowanie niewykorzystywanych dotychczas czujników temperatury i wilgotności, znajdujących się w głośnikach HomePod 2 generacji oraz HomePod mini.

Ta funkcjonalność z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników inteligentnych domów oraz automatyki domowej.

Ponadto Apple zremeasterowało dźwięki tła, które mają być bardziej imersyjne, a użytkownik może je dodawać do scen i automatyzacji w swojej aplikacji Dom.

Na uwagę zasługuje również możliwość sprawdzania lokalizacji osób które taką lokalizację nam udostępniają przez Siri.

Poniżej prezentujemy oficjalną listę nowości i zmian systemu 16.3 dla HomePodów, opublikowaną przez Apple

Oficjalna lista zmian systemu 163 dla głośników HomePod

 

Oprogramowanie HomePoda w wersji 16.3 zapewnia obsługę nowych funkcji HomePoda. To uaktualnienie zawiera także poprawki błędów oraz ulepszenia podnoszące stabilność.

  • Czujniki temperatury i wilgotności HomePoda (2. generacji) oraz HomePoda mini mierzą warunki klimatyczne w pomieszczeniu.
  • W aplikacji Dom można dodawać do scen, automatyzacji oraz alarmów zremasterowane, bardziej immersyjne dźwięki tła.
  • Funkcja Znajdź na HomePodzie pozwala teraz pytać Siri, gdzie są znajomi i członkowie rodziny, którzy udostępniają Ci swoje położenie.
  • Powtarzane automatyzacje w aplikacji Dom można konfigurować, używając głosu.
  • Siri potwierdza dźwiękiem wykonanie poleceń przez akcesoria domu inteligentnego, które nie sygnalizują zmian w sposób widoczny lub znajdują się w innym pomieszczeniu.
  • Funkcja dostrajania dźwięku na HomePodzie (2. generacji) oraz HomePodzie (1. generacji) optymalizuje zawartość mówioną, na przykład podcasty, pod kątem czystości głosu.
  • Ulepszona regulacja głośności na HomePodzie (1. generacji) umożliwia dokładniejsze sterowanie przy niższych poziomach głośności.
Źródło

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: