Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży składanego iPada

Łukasz Bernaczyk   30 stycznia 2023

Według najnowszych informacji udostępnionych przez znanego analityka Ming Chi-Kuo, już w 2024 roku będziemy mogli kupić składanego iPada z elastycznym ekranem i podpórką z włókna węglowego.

berrolia

Składany iPad już w 2024 roku

W serii wpisów na Twitterze Kuo podał, że według jego informacji, Apple już w przyszłym roku zaprezentuje iPada ze składanym, elastycznym ekranem i zupełnie nowym wyglądem.

Urządzenie ma by wyposażone w rozkładaną lub wysuwaną podpórkę, która będzie wykonana z włókna węglowego. Materiał ten został wybrany ze względu na stosunkowo niewielką wagę.

Jednocześnie Kuo po raz kolejny poinformował, że w tym roku nie mamy spodziewać się większych zmian w iPadach. Analityk w 2023 roku spodziewa się nawet spadku sprzedaży tabletów Apple o około 10-15% rok do roku, natomiast w przyszłym roku to właśnie składany iPad ma być głównym motorem napędowym wśród tabletów Apple.

Z innych źródeł wiemy, że Apple pracuje wspólnie z firmą LG nad stworzeniem ultralekkiej, szklanej obudowy dla składanych urządzeń, która potencjalnie może trafić do przyszłorocznych, składanych iPadów.

O tym, że Apple najprawdopodobniej w pierwszej kolejności wypuści składanego iPada, a dopiero później składanego iPhone’a pisaliśmy kilkukrotnie (na przykład tutaj i tutaj).

Z najnowszymi doniesieniami Ming-Chi Kuo nie do końca zgadzają się Mark Gurman z Bloomberga i ekspert rynku wyświetlaczy, Ross Young – obaj napisali dzisiaj, że nie ich źródła nie podają żadnych informacji na temat premiery składanego iPada już w 2024 r.

Zobacz też: Składany iPhone – pierwsze informacje o cenie

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: