Najnowsze wiadomości od dobrze poinformowanego speca od wyświetlaczy, Rossa Younga, wskazują, że nowa wersja zegarka Apple Watch Ultra, wyposażonego w ekran microLED zadebiutuje nie w 2024 r., jak do tej pory sądzono, ale dopiero w 2025 r.
Apple Watch z wyświetlaczem microLED w 2025 roku
Ross Young to znany analityk oraz prezes Display Supply Chain Consultants (DSCC) z ponad 25-cio letnim doświadczeniem w szeroko pojętej tematyce wyświetlaczy.
Według najnowszych informacji, które Ross zdobył od firmy Osram, nowa generacja Apple Watch Ultra wyposażona w ekran microLED trafi do sprzedaży w 2025 roku.
While everyone else reported that the MicroLED Apple Watch would launch in 2024, we remained steadfast that it would be 2025, now essentially confirmed by its MicroLED supplier Osram: pic.twitter.com/gI9T6xcKfU
— Ross Young (@DSCCRoss) February 7, 2023
To właśnie firma Osram jest obecnie głównym kandydatem do objęcia funkcji głównego dostawcy Apple w zakresiem małoformatowych wyświetlaczy microLED.
Informacje o tym, że Apple zamierza wprowadzić do swojego zegarka w wersji “Ultra” ekran microLED pojawiają się od dłuższego czasu. Do niedawna sądzono jednak, że premiera takiego modelu odbędzie się już w 2024 roku.
Co prawda Young nie podał żadnych dodatkowych informacji odnośnie specyfikacji ekranu microLED, który ma trafić do nowego Apple Watch Ultra, to wcześniejsze przecieki mówiły o nowej, jeszcze większej przekątnej ekranu, która ma wynosić 2,1 cala. Przypomnę, że obecna generacja Apple Watch Ultra posiada wyświetlacz o przekątnej 1,92 cala, a Apple Watch Series 8 ma ekran o przekątnej 1,77 cala.
Technologia microLED wykorzystuje bardzo małe, bo o rozmiarach między 3 μm a 100 μm (mniejsze od szerokości ludzkiego włosa) emisyjne diody nieorganiczne.
Trzy takie mikroskopijne diody tworzą jedne piksel, oferując przy tym dokładniejszy kolor, wysoki współczynnik kontrastu dla lepszego HDR i oglądania w nieoptymalnych warunkach oświetleniowych, wsparcie dla oglądania pod szerszymi kątami, mniejsze prawdopodobieństwo wypalenia ekranu w czasie w porównaniu z technologiami takimi jak OLED, szybkie czasy reakcji i niskie opóźnienia dla obsługi większej liczby klatek na sekundę oraz zmniejszone zużycie energii.