Raport: będzie iPhone SE 4 z ekranem OLED i podwójną kamerą, bazujący na iPhonie 14

Tomek Czech   27 lutego 2023

Niezawodny analityk Ming-Chi Kuo podaje dzisiaj, że Apple wznowiło prace nad iPhonem SE 4. generacji. Budżetowiec z Cupertino ma przejść dużą metamorfozę – będzie nieco zmodyfikowaną wersją iPhone’a 14.

iPhone SE 4

Kilka tygodni temu Ming-Chi Kuo donosił, że Apple wstrzymało prace nad iPhonem SE nowej generacji. Spekulowało się nawet, że możemy już nigdy nie zobaczyć nowej wersji modelu SE.

Na szczęście Apple ostatecznie nie zrezygnowało z planu wprowadzenia na rynek nowej wersji swojego budżetowego smartfona. Jak podaje analityk w swoim najnowszym raporcie, prace nad iPhonem SE 4 zostały wznowione.

Telefon ma bazować na konstrukcji iPhone’a 14. Będzie miał więc w końcu ekran edge-to-edge, którego przekątna będzie wynosiła 6,1 cala. Będzie to – po raz pierwszy w modelu SE – ekran OLED, który zastąpi panel LCD.

Pojawi się też notch, a zniknie przycisk Home z Touch ID. Nie wiadomo, czy SE 4 zostanie wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID, czy będzie posiadał Touch ID umieszczony w bocznym przycisku Włącz/Wyłącz.

Po raz pierwszy w iPhonie SE zobaczymy też podwójna tylną kamerę.

iPhone SE 4. generacji ma być pierwszym iPhonem, w którym Apple zamontuje stworzony przez siebie chip 5G, który będzie wyprodukowany w technologii 4 nm. Obecnie w smartfonach z Cupertino stosowany jest modem 5G dostarczany przez Qualcomm.

Z informacji zdobytych przez Kuo wynika, że nowy chip 5G stworzony przez Apple, który znajdziemy w modelu SE, będzie obsługiwał standard średniej i niskiej częstotliwości Sub-6GHz. Nie będzie posiadał wsparcia dla szybszego mmWave 5G.

iPhone SE 4 – kiedy premiera?

***

OKAZJA: MacBook Air z chipem M2 tańszy aż o 1400 zł!

***

Analityk nie podaje żadnych szczegółów na tamat daty premiery iPhone’a SE 4.

Nic nie zapowiada, że zobaczymy go jeszcze w tym roku, dlatego najwcześniej powinniśmy spodziewać się go w marcu 2024 r. (iPhone SE 3 trafił na rynek wiosną 2022 r., a model SE 2 – wiosną 2020 r.).

iPhone SE 4 – cena

Na razie jest oczywiście za wcześnie, żebyśmy poznali prawdopodobna cenę iPhone’a SE 4. generacji. Ming-Chi Kuo również na ten temat nie podaje żadnych szczegółów. Jeśli chodzi o cenę w Polsce, z pewnością wiele będzie zależeć od aktualnego kursu dolara względem złotego.

Obecnie ceny iPhone’a SE 3 zaczynają się od 2799 zł (za model 64 GB), ale w promocji można go kupić za 2444 zł (tutaj lub tutaj).

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: