Tak będzie wyglądał iPhone 15 Pro Max – inne wymiary, mniej wystająca “wyspa” tylnej kamery

Łukasz Bernaczyk   27 lutego 2023

Po schematach CAD iPhone’a 15 oraz iPhone’a 15 Pro, które w ubiegłym tygodniu wyciekły do sieci, teraz do internetu trafiły schematy CAD iPhone’a 15 Pro Max. Okazuje się, że tegoroczny flagowiec Apple w wersji Pro Max będzie nieco mniejszy i cieńszy od poprzednika, i że będzie miał mniej wystającą tylną “wyspę” z aparatami od ubiegłorocznego iPhone’a 14 Pro Max.

berrolia

iPhone 15 Pro Max z mniejszą “wyspą”

Nowe schematy CAD iPhone’a 15 Pro Max trafiły do sieci dzięki użytkownikowi Twittera o pseudonimie “Ice universe”, a ich autentyczność potwierdził portal 9to5mac.

Ze schematów CAD iPhone’a 15 Pro Max wynika, że tegoroczny flagowiec Apple będzie miał mniej wystającą “wyspę” tylnych aparatów od swojego mniejszego brata, czyli iPhone’a 15 Pro, a także od swojego poprzednika – iPhone’a 14 Pro Max.

Jak widać w powyższej tabeli, sama “wyspa” jest niższa o prawie 0,6 mm od “wyspy” iPhone’a 14 Pro Max.Sam smartfon (nie licząc wyspy) jest grubszy od swojego poprzednika o 0,4 mm. Jednak sumarycznie, grubość iPhone’a 15 Pro z wyspą  (11,84 mm) jest mniejsza od grubości iPhone’a 14 Pro Max z wyspą (12,03 mm).Takie są liczby, choć na udostępnionych przez Ice Universe renderach wydaje się, że to 15 Pro Max ma większą i bardziej wystającą “wyspę” kamery od 14 Pro Max. Jest to jednak wina grafika, który przygotował rendery – rzekomo oficjalne schematy CAD mówią co innego.Ze schematów wynika też, że iPhone 15 Pro Max będzie odrobinę węższy i krótszy od swojego poprzednika. 

iPhone 15 Pro Max z aparatem peryskopowym

Pamiętajmy, że według doniesień z wielu źródeł, iPhone 15 Pro Max ma być wyposażony w opart peryskopowy.

Bardziej szczegółowo o aparacie peryskopowym pisaliśmy tutaj i tutaj. W dużym skrócie, zgodnie z nazwą, działa on na dokładnie takiej samej zasadzie, jak peryskop na łodziach podwodnych. Soczewki aparatu, zamiast równoległego ułożenia w jednej linii (jak we wszystkich iPhone’ach do modelu 14 Pro Max), w znacznej większości są ułożone prostopadle do obiektywu (po szerokości smartfona, a nie po jego grubości).

Rozwiązanie takie pozwala na umieszczenie większej ilości soczewek oraz na ich większy ruch wewnątrz iPhonie’a. Finalnie pozwala to uzyskać znacznie większy zoom optyczny.

Ponadto schematy CAD iPhone’a 15 Pro Max potwierdzają kilka innych informacji na jego temat, które już od pewnego czasu krążyły po sieci.

Nowy flagowiec, poza cieńszą “wyspą” i mniejszą grubością całkowitą, będzie oczywiście wyposażony w port USB-C zamiast Lightning. Cieńsza będzie również ramka wokół ekranu, natomiast główna jego rama będzie wykonana ze stopu tytanu, z matowym wykończeniem. iPhone 15 Pro Max, podobnie jak iPhone 15 Pro, otrzyma również haptyczne przyciski boczne zamiast tradycyjnych, fizycznych.

Niestety, przyciski haptyczne będą zarezerwowane tylko dla linii “pro” iPhone’a 15. Budżetowe iPhone 15 i iPhone 15 Plus będą nadal wyposażone w klasyczne, fizyczne przyciski.

Premiera całej linii iPhone’ów 15 jest spodziewana we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: