Pierwsze informacje o iPhonie 17 i iPhonie 19

Tomek Czech   12 marca 2023

Jak wiemy z wielu przecieków, Apple od lat mocno pracuje nad umieszczeniem pod ekranem wszystkich elementów, które teraz możemy znaleźć w notchu i Dynamic Island, czyli kamery FaceTime i czujników systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Wygląda jednak na to, że inżynierowie z Cupertino napotkali większe problemy, niż się spodziewali, w związku z czym iPhone’y z ukrytą pod ekranem kamerą i Face ID trafią do sprzedaży później, niż się spodziewaliśmy.

berrolia

iPhone 17 Pro i 19 Pro

W ubiegłym roku ceniony ekspert globalnego rynku wyświetlaczy – Ross Young, przedstawił harmonogram wprowadzenia przez Apple na rynek iPhone’ów z umieszczonym pod ekranem Face ID i przednią kamerę FaceTime. Young znany jest z posiadania bardzo dobrych, wiarygodnych informacji na wszystkie tematy związane z wyświetlaczami w nowych produktach firmy z Cupertino.

Harmonogram przewidywał premierę pierwszego iPhone’a z podekranowym Face ID w 2024 r. (iPhone 16 Pro), a potem z ukrytą pod wyświetlaczem kamerą w 2026 r. (iPhone 18 Pro). Tańsze modele będą otrzymywać nowy ekran z rocznym opóźnieniem (jak teraz dzieje się z Dynami Island), więc pierwszym “standardowym” iPhonem bez żadnego wycięcia w ekranie miał być iPhone 19 w 2027 r.

Teraz Young koryguje jednak swoją prognozę – z najnowszych informacji zdobytych przez niego wynika, że Apple napotkało dodatkowe trudności z działaniem niektórych sensorów systemu rozpoznawania twarzy, kiedy przeniesie się pod ekran, dlatego wprowadzenie na rynek iPhone’a z umieszczonym pod wyświetlaczem Face ID opóźni się o rok i jest teraz planowane na 2025 r.

Oznacza to, że pierwszym iPhonem z podekranowym Face ID i otworem jedynie na kamerę byłby iPhone 17 Pro, a pierwszym iPhonem z ekranem bez żadnych wycięć i otworów w wyświetlaczu byłby iPhone 19 Pro (2027 r.).

Young zaznacza jednocześnie, że 2025 r. to najwcześniejszy termin wprowadzenia na rynek iPhone’a z Face ID pod ekranem – nie jest wykluczone, że premiera takiego telefonu może ulec dalszemu opóźnieniu, jeśli Apple nie rozwiąże problemów technicznych.

Przedstawienie nowej prognozy przez eksperta to reakcja na informacje podane kilka dni temu przez południowokoreański portal The Elec, według których iPhone z Face ID pod ekranem ma zadebiutować już w przyszłym roku.

Tymczasem w tym roku czekamy na premierę czterech modeli iPhone’a 15. Wszystko, co do tej pory wiemy na nich temat znajdziecie tutaj.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: