Apple testuje dużą aktualizację swoich map w Polsce, w tym widok 3D

Łukasz Bernaczyk   13 marca 2023

Niektórzy użytkownicy Map Apple w Polsce doświadczają właśnie testowej fazy najnowszej aktualizacji map. Przeprojektowany wygląd, widok 3D i znacznie więcej szczegółów – to tylko niektóre cechy nowego wydania usługi kartograficznej Apple.

berrolia

Nowe Mapy Apple w fazie testowej także w Polsce

Apple wprowadza właśnie testową fazę uaktualnienia numer 18. swoich Map. Nowy wygląd, nowe funkcje, widok 3D i nieporównywalnie więcej szczegółowych informacji to główne zalety testowego wydania.

Testy prowadzone są równolegle w Austrii, Chorwacji, Czechach, Słowenii, Polsce oraz na Węgrzech. Pojawiają się informacje, że aktualizacja Map widoczna jest również w Japonii.

W Polsce niektórzy użytkownicy zauważają nowe funkcje, jak widok 3D, podczas eksplorowania na mapach Warszawy i Wrocławia.

Jak podaje kartograf i ekspert ds. map Apple, Justin O’Beirne, po finalnym upublicznieniu nowego wydania Map Apple, najnowsza wersja będzie pokrywała 21,6% lądowego obszary Ziemi i dostępna będzie dla 11,7% całej populacji naszej planety w 32 krajach.

Według wspomnianego eksperta, oficjalna, publiczna premiera wydania nr 18. Map Apple powinna nastąpić w kwietniu tego roku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: