Gogle Apple – wyciekają pierwsze zdjęcia komponentów urządzenia

Tomek Czech   13 marca 2023

W sieci pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające komponenty gogli MR od Apple, których premiera ma się odbyć podczas WWDC 2023. Jeśli przeciek jest prawdziwy, oznacza to, że po raz pierwszy widzimy elementy nowego, najważniejszego w tym roku urządzenia z Cupertino.

berrolia

Gogle MR od Apple – pierwsze zdjęcia?

Jak podają redaktorzy MacRumors, zdjęcia zostały udostępnione na Twitterze na chronionym koncie (“za kłódką”), na którym wcześniej kilkakrotnie pojawiały się prawdziwe informacje na temat nowych produktów Apple.

Na zdjęciach widzimy między innymi przewody, które będą biegły nad i pod oczami użytkownika gogli.

Zdaniem niektórych komentujących, takie, a nie inne rozmieszczenie przewodów może sugerować, że urządzenie będzie mieć kształt okrągłych okularów, a nie typowy np. dla gogli VR kształt owalny lub kształt gogli narciarskich, jak sugerowały niektóre przecieki.

Oczywiście wcale nie musi być to przesądzone – być może takie jest tylko rozmieszczenie przewodów wewnątrz urządzenia , a jego zewnętrzna forma może być zupełnie inna.

Na innym zdjęciu widzimy połączone kablem trzy sensory. Niektórzy sugerują, że mogą to być kamery.

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple planuje zaprezentować gogle podczas czerwcowej konferencji dla deweloperów – WWDC 2023. Mogą zostać nazwane “Reality Pro”. Do sprzedaży urządzenie trafi jednak najwcześniej jesienią. Być może już we wrześniu, wraz z najnowszymi iPhone’ami 15, być może jeszcze później.

Gogle będą posiadały procesor M2 i dodatkowy chip do obsługi funkcji VR/AR. Mają kosztować około 3 tys. dolarów, co w Polsce przełoży się na około 18-20 tys. zł (jeśli w ogóle gogle będą dostępne w naszym kraju).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: