Apple uruchamia oficjalny polski kanał na YouTube

Tomek Czech   15 marca 2023

Apple coraz bardziej angażuje się na polskim rynku. Właśnie uruchomiło kanał “Apple Polska” na YouTube. Mamy potwierdzenie od polskiego oddziału firmy, że jest to kanał oficjalny.

berrolia

Apple Polska na YouTube

Wiemy, że Apple co najmniej kilku lat widzi rosnący potencjał naszego rynku – Tim Cook kilkakrotnie wspominał o Polsce podczas telekonferencji po ogłoszeniu kwartalnych wyników finansowych firmy (np. w 2020 r. czy 2021 r.). Byliśmy jednym z krajów, które odnotowywały historyczne rekordy przychodów ze sprzedaży produktów Apple. To sprawia, że firma z Cupertino systematycznie zwiększa zaangażowanie na naszym rynku.

W zeszłym roku Apple ogłosiło rekrutację na stanowisko PR Manager na rynek polski (praca w dziale komunikacji korporacyjnej w Warszawie), powstał polski Newsroom z tłumaczonymi na nasz język informacjami prasowymi, a polski oddział – wzorem regionalnych oddziałów w innych krajach – zaczął udostępniać dziennikarzom produkty do recenzji.

Teraz firma uruchomiła oficjalny kanał “Apple Polska” na YouTube.

Witamy na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube. Znajdziesz tu informacje o premierach produktów, samouczki i inne fantastyczne materiały.

W 1984 roku firma Apple zaprezentowała komputer Macintosh i zrewolucjonizowała świat technologii osobistej. Dzisiaj nadal zajmuje miejsce globalnego lidera innowacji dzięki swoim produktom, takim jak iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Pięć platform oprogramowania – iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS – zapewnia bezproblemowe i płynne działanie na wszystkich urządzeniach Apple. Nasze przełomowe usługi obejmują App Store, Apple Music, Apple Pay i iCloud.

W Apple pracuje ponad 160 000 osób, które wkładają wiele serca w to, żeby tworzyć najlepsze produkty na świecie – i pozostawić Ziemię w lepszym stanie, niż ją zastały.

Kanał został utworzony 9 lutego, ale pierwsze wideo pojawiło się na nim wczoraj. W tym momencie dostępnych jest dziewięć filmików, wszystkie mają polskie opisy i polskie napisy.

Oficjalny kanał “Apple Polska” na YouTube znajdziesz tutaj.

Wciąż czekamy na pojawienie się nad Wisłą niedostępnych dotąd usług, czy powstanie pierwszego Apple Store. W Polsce niedostępne są takie usługi Apple, jak AppleCare+, News, Apple Card, Apple Cash, Fitness+, iPhone Upgrade Program czy Trade In. Na terytorium naszego kraju nie działa też wspierana przez iPhone’y 14 komunikacja satelitarna.

Od lat czekamy też na Siri po polsku. W 2020 r. Apple umieściło ogłoszenie o pracę, które zdawało się nie pozostawiać wątpliwości, że firma pracuje nad polską wersją swojej asystentki głosowej. Podobne ogłoszenie pojawiło się w lutym ubiegłego roku na LinkedIn.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: