Nowa funkcja w iOS 16.4 – izolacja głosu dla połączeń komórkowych

Tomek Czech   22 marca 2023

Aktualizacja iOS 16.4, która ma zostać udostępniona publicznie w najbliższych dniach, zawiera izolację głosu podczas połączeń komórkowych – wynika z oficjalnych informacji udostępnionych dziś przez Apple.

berrolia

iOS 16.4 – izolacja głosu podczas połączeń

Według Apple, że funkcja izolacji głosu będzie priorytetowo traktować nasz głos i blokować otaczający nas hałas, co przyczyni się do uzyskania wyraźniejszych rozmów telefonicznych, w których łatwiej będzie słyszeć rozmówcę i na odwrót.

Izolacja głosu była już dostępna na urządzeniach z iOS 15 lub macOS Monterey (i późniejszymi) dla połączeń przez FaceTime lub przez aplikacje firm trzecich (jak WhatsApp). Do tej pory nie była jednak dostępna dla rozmów przez połączenie komórkowe, a Apple nie oferowało sposobu na poprawę jakości głosu.

Funkcję izolacji głosu w iOS 16.4 aktywujemy poprzez uruchomienie Centrum sterowania, tąpnięcie w opcje trybu mikrofonu i wybranie “Izolacji głosu”.

W taki sposób Apple opisuję tę funkcję dostępną już wcześniej w FaceTime:

Jeśli chcesz, aby podczas połączeń FaceTime Twój głos był wyraźnie słyszalny, natomiast pozostałe dźwięki były odfiltrowywane, możesz włączyć tryb Izolacja głosu (dostępny na obsługiwanych modelach). Tryb Izolacja dźwięku traktuje Twój głos priorytetowo w połączeniach FaceTime oraz blokuje dźwięki otoczenia.

Podczas połączeń FaceTime możemy też wybrać opcję “Szerokie spektrum”, dzięki której dobrze słyszalny jest zarówno nasz głos, jak i wszystkie dźwięki otoczenia.

***

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max w niewiarygodnie niskiej cenie!

***

Oficjalną listę wszystkich nowości w iOS 16.4 znajdziesz tutaj.

Finalna wersja iOS 16.4 powinna zostać udostępniona w najbliższych dniach – najprawdopodobniej pojawi się na początku przyszłego tygodnia.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: