Apple udostępnia iOS 16.5 RC – znamy oficjalną listę nowości i wiemy, kiedy pojawi się finalna wersja

Tomek Czech   9 maja 2023

Apple udostępniło dzisiaj aktualizację iOS 16.5 w wersji RC (Release Candidate). Oficjalnie poinformowało także, kiedy odda w ręce użytkowników finalną wersję tego uaktualnienia.

berrolia

iOS 16.5 RC

Oficjalna lista zmian w iOS 16.5:

  • Nowa tapeta Pride Celebration na ekranie blokady, upamiętniająca społeczność i kulturę LGBTQ+.
  • Zakładka Sport w Apple News zapewnia łatwy dostęp do historii, wyników, rankingów i innych informacji dotyczących drużyn i lig, które śledzisz.
  • Karty wyników i terminarza Moje sporty w Apple News prowadzą bezpośrednio do stron meczów, na których można znaleźć dodatkowe informacje o konkretnych spotkaniach.
  • Naprawiono problem, w którym Spotlight może przestać reagować.
  • Rozwiązano problem, w którym podcasty w CarPlay mogą nie wczytywać treści.
  • Naprawiono problem, w wyniku którego ustawienia Screen Time mogły zostać zresetowane lub nie być synchronizowane na wszystkich urządzeniach.

W dzisiajeszej informacji prasowej na temat paska i tarczy Pride Apple zdradziło, że finalna wersja iOS 16.5 zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu. Wtedy też pojawi się finalna wersja watchOS 9.5.

Natomiast dzisiaj, oprócz iOS 16.5 RC, firma z Cupertino udostępniła też wersje Release Candidate iPadOS 16.5, macOS Vantura 13.4, watchOS 9.5 i tvOS 16.5.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: