Apple udostępnia iOS 17 beta 7 i… potwierdza jedną z nowości w iPhonie 15 Pro

Tomek Czech   22 sierpnia 2023

Apple udostępniło dzisiaj siódmą deweloperską betę iOS 17. Premiera finalnej wersji zbliża się coraz większymi krokami – spodziewamy się jej w połowie września, wraz z premierą iPhone’a 15. Dzisiejsza beta nowego systemu potwierdza wcześniejsze doniesienia o jednej z nowości w iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max

berrolia

iOS 17 beta 7 i… iPhone 15 Pro

Na razie nie wiadomo, czy iOS 17 developer beta 7 zawiera jakieś nowe funkcje, czy już tylko drobne ulepszenia i poprawki błędów.

Jednak redaktorzy 9to5Mac znaleźli w najnowszej becie nowe typy sygnału haptycznego, gdy użytkownik włącza lub wyłącza tryb cichy.

“Nowe sygnały haptyczne sprawiają, że telefon wibruje bardziej wyraźnie, gdy użytkownik przełącza się między trybami, co powinno być bardzo przydatne w nowych telefonach z przyciskiem Action” – pisze 9to5Mac.

W poprzednich wersjach beta iOS 17 nie było sygnału haptycznego po przełączeniu iPhone’a w tryb cichy. Dzięki przełącznikowi wyciszenia łatwo jest wiedzieć, kiedy telefon jest w trybie cichym, a kiedy nie. Ale jeśli przełącznik zostanie faktycznie zastąpiony przyciskiem półprzewodnikowym, sygnał haptyczny pomoże użytkownikom łatwo zorientować się, w jakim trybie znajduje się telefon po naciśnięciu przycisku.

Może to być potwierdzenie przecieków, że iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą wyposażone w programowalny “przycisk czynności” (Action), na wzór tego, który posiada Apple Watch Ultra. Pozwala on na szybkie wywołanie ustalonej wcześniej akcji pojedynczym naciśnięciem.

W tegorocznych flagowcach przycisk ma znaleźć się w miejscu obecnego przełącznika, który pozwala na wyciszenie telefonu. O tym, jakie funkcje i aplikacje będzie można nim aktywować przeczytacie tutaj.

Poprzednia, szósta beta iOS 17 przyniosła dwie ważne zmiany:

  • przywrócenie przycisku kończenia rozmowy telefonicznej na środek ekranu. We wcześniejszych betach przycisk ten umieszczony był po prawej stronie, co wywołało wiele kontrowersji;

  • przywrócenie szybszego dostępu do zdjęć, które chcemy wysłać przez aplikację Wiadomości [więcej szczegółów].

O wszystkich najważniejszych funkcjach iOS 17 przeczytacie tutaj, a nowości, które trafiły do poprzednich wersji beta znajdziecie tutaj.

Chcesz pobrać iOS 17 już teraz? Zobacz jak

Apple udostępniło też dzisiaj kolejne deweloperskie bety iPadOS 17, watchOS 10, macOS 14 Sonoma i tvOS 17.

Więcej o iOS 17:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: