iPhone SE 4 z nowościami z iPhone’a 15 Pro – zapowiada się świetny model

Tomek Czech   30 sierpnia 2023

Apple kontynuuje intensywne prace nad iPhonem SE 4. generacji i dowiadujemy się coraz więcej szczegółów na jego temat. Z najnowszego przecieku wynika, że nowy “budżetowiec” będzie wyposażony w kilka komponentów, które po raz pierwszy zobaczymy w iPhonie 15 i 15 Pro.

iPhone SE 4. generacji

Według informacji podawanych przez wiarygodnego leakera ukrywającego się pod nickiem @URedditor, iPhone SE 4 będzie posiadał port USB-C, który po raz pierwszy ma się pojawić w iPhonie 15 (wszystkich czterech modelach) już za niespełna miesiąc.

iPhone SE 4. gen. ma też posiadać programowalny “przycisk czynności” (“Action”), na wzór tego, który znajdziemy w Apple Watch Ultra, i w który będą wyposażone dwa tegoroczne flagowce – iPhone 15 Pro i 15 Pro Max (o tym, jakie funkcje ma pełnić ten przycisk przeczytasz tutaj). Dzięki temu nowy “budżetowiec” wyróżniałby się na tle dwóch tańszych wersji nowego iPhone’a – modeli 15 i 15 Plus, które nie będą posiadały tego przycisku.

Z informacji zdobytych przez @URedditor wynika też, iPhone SE 4 zostanie wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID. Wcześniej w kontekście tego modelu mówiło się o czytniku linii papilarnych Touch ID, umieszczonym w przycisku Włącz/Wyłącz.

Leaker potwierdza wcześniejsze doniesienia analityka Ming-Chi Kuo, że iPhone SE 4. generacji będzie nieco zmodyfikowaną wersją iPhone’a 14 i będzie posiadał ekran 6,1″ OLED z notchem oraz stworzony przez Apple chip łączności 5G, który zostanie wyprodukowany w technologii 4 nm.

Nie ma jasności co do tylnej kamery nowego “budżetowca” – z niektórych przecieków wynika, że nadal będzie on posiadał pojedynczy aparat, z innych, że – na wzór iPhone’a 14 – będzie miał podwójną tylną kamerę.

iPhone SE 4 – kiedy premiera?

Nic nie zapowiada, że iPhone’a SE 4. generacji zobaczymy jeszcze w tym roku. Najwcześniej powinniśmy spodziewać się go w marcu 2024 r. (iPhone SE 3 trafił na rynek wiosną 2022 r., a model SE 2 – wiosną 2020 r.).

iPhone SE 4 – cena

Na razie jest oczywiście za wcześnie, żebyśmy poznali prawdopodobna cenę iPhone’a SE 4. generacji. Jeśli chodzi o cenę w Polsce, z pewnością wiele będzie zależeć od aktualnego kursu dolara względem złotego.

Obecnie ceny iPhone’a SE 3 zaczynają się od 2799 zł (za model 64 GB).

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: