iPhone SE 4 zapowiada się spektakularnie – nowe informacje

Tomek Czech   29 września 2023

Jesteśmy świeżo po premierze najnowszych flagowców z Cupertino, ale Apple nie zapomina też o swoim budżetowym modelu – z najnowszych informacji zdobytych przez MacRumors wynika, że iPhone SE 4 wszedł w kolejną fazę projektowania. W związku z tym poznaliśmy kilka nowych szczegółów na temat tego telefonu, który zapowiada się coraz ciekawiej.

iPhone SE 4

Konstrukcja iPhone’a SE 4. generacji ma być oparta na obudowie iPhone’a 14 – telefon będzie posiadał aluminiową ramę, szklane “plecki” oraz ekran OLED 6,1 cala z notchem. 

Od “czternastki” będzie się jednak różnił dwoma elementami, które pojawiły się dopiero w iPhonie 15 i 15 Pro – ma być wyposażony w port USB-C oraz programowalny przycisk Akcji, który zastąpi przełącznik wyciszania dźwięków.

Warto zauważyć, że dzięki przyciskowi Action nowy “budżetowiec” Apple wyróżniałby się na tle dwóch tańszych wersji iPhone’a – modeli 15 i 15 Plus, które nie posiadały tego przycisku.

Ostatnim elementem różniącym SE 4 od iPhone’a 14 będzie tylna kamera – iPhone SE 4. generacji ma posiadać pojedynczy aparat z tyłu obudowy (jak wszystkie dotychczasowe modele iPhone’a SE). Ma to być jednak zaawansowana kamera z matrycą 48 MP.

Z informacji zdobytych przez MacRumors wynika też, że iPhone SE 4. gen. zostanie wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID. Wcześniej w kontekście tego modelu mówiło się o czytniku linii papilarnych Touch ID, umieszczonym w przycisku Włącz/Wyłącz.

Wcześniej prognozowano, że SE 4 będzie pierwszym iPhonem, w którym Apple użyje swojego własnego modemu 5G. Jednak teraz wydaje się to wątpliwe, bo obecny dostawca modemów 5G dla firmy z Cupertino – Qualcomm, poinformował niedawno, że będzie dostarczał ten komponent do iPhone’ów przez kolejne trzy lata (do 2026 r.).

iPhone SE 4 – kiedy premiera?

Nic nie zapowiada, że iPhone’a SE 4. generacji zobaczymy jeszcze w tym roku. Najwcześniej powinniśmy spodziewać się go w marcu 2024 r. (iPhone SE 3 trafił na rynek wiosną 2022 r., a model SE 2 – wiosną 2020 r.).

iPhone SE 4 – cena

Na razie jest oczywiście za wcześnie, żebyśmy poznali prawdopodobna cenę iPhone’a SE 4. generacji. Jeśli chodzi o cenę w Polsce, z pewnością wiele będzie zależeć od aktualnego kursu dolara względem złotego.

Kilkanaście dni temu Apple obniżyło polską cenę iPhone’a SE 3 – za podstawowy model 64 GB trzeba teraz zapłacić 2499 zł zamiast 2799 zł.

Nowe ceny wszystkich modeli iPhone’a SE 3 w Polsce:

  • 64 GB: 2749 zł -> 2499 zł
  • 128 GB: 3099 zł -> 2799 zł
  • 256 GB: 3799 zł -> 3399 zł

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: