Apple rozwiązuje problem mocno nagrzewających się iPhone’ów – udostępnia iOS 17.0.3

Tomek Czech   5 października 2023

Jak pewnie dobrze wiecie, niewielka część użytkowników iPhone’ów doświadcza w ostatnim czasie zbyt mocnego nagrzewania się ich telefonów w pewnych sytuacjach. Dotyczyło to zarówno najnowszych iPhone’ów 15, przede wszystkim iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max, ale również modeli z poprzednich lat. Apple zapowiedziało software’owe rozwiązanie tego problemu i właśnie udostępniło w tym celu aktualizację iOS 17.0.3.

berrolia

Problem mocno nagrzewających się iPhone’ów

Kilka dni temu Apple wydało oświadczenie, w którym wymieniło trzy powody mające powodować mocniejsze nagrzewanie się iPhone’ów:

1. “Urządzenie może być cieplejsze w ciągu pierwszych kilku dni po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia z powodu zwiększonej aktywności w tle”.

Dotyczy iPhone’ów 15z, których mocne nagrzewanie się mogło być spowodowane po prostu intensywną pracą telefonów podczas pierwszej konfiguracji – jednoczesne ładowanie (Apple zaleca podpięcie iPhone’a do prądu na czas tego procesu) i pobieranie dużej ilości danych z iCloud, instalowanie dziesiątek czy setek aplikacji itd.

Nawet jeśli użytkownikowi wydaje się, że w danym momencie nie wykonuje zaawansowanych zadań na telefonie, przez pierwsze dni od uruchomienia nowego iPhone’a w tle może dziać się naprawdę sporo.

Jednak wystarczy odczekać kilka dni, a problem sam zniknie po tym, jak telefon pobierze wszystkie dane z backupu z iCloud, zainstaluje wszystkie aplikacji i dokończy proces konfiguracji.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max znów dostępne! [kup tutaj]

2. “Znaleźliśmy również błąd w systemie iOS 17, który ma wpływ na niektórych użytkowników i zostanie rozwiązany w aktualizacji oprogramowania”.

Według Apple, jednym z powodów mocniejszego nagrzewania się iPhone’ów jest błąd software’owy, który miał zostać rozwiązany w jednej z najbliższych aktualizacji iOS 17.

3. “Inny problem dotyczy niektórych z ostatnich aktualizacji aplikacji firm trzecich, które powodują przeciążenie systemu. Współpracujemy z twórcami tych aplikacji nad poprawkami, które są w trakcie wdrażania”.

W rozmowie z 9to5Mac Apple podało, że nagrzewanie się iPhone’ów powodują m.in. takie aplikacje i gry, jak Asphalt 9: Legends, Instagram i Uber.

Instagram udostępnił stosowną aktualizację kilka dni temu (27 września), uaktualnienia pozostałych aplikacji powinny pojawić się w najbliższych dniach.

iOS 17.0.3

Udostępniona wczoraj aktualizacja iOS 17.0.3 zawiera ważne poprawki błędów zabezpieczeń (m.in. łata luki aktywnie wykorzystywane przez hakerów), ale przede wszystkim, jak to ujmuje Apple: “rozwiązuje problem, który mógł powodować nadmierny wzrost temperatury iPhone’a”.

Aktualizację znajdziecie tradycyjnie w: Ustawienia -> Ogólne > Uaktualnienia.

Apple oficjalnie zapowiedziało, że nie ograniczy moc układu A17 Pro, żeby zapobiegać przegrzewaniu się iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max.

Zobacz też: iOS 17.1 beta 2 – lista wszystkich nowości

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: