iPhone X i iPhone 8/Plus mają wsparcie dla szybkiego ładowania

by Tomek Czech on 14 września 2017

Zgodnie z przewidywaniami, wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y – X, 8 i 8 Plus – posiadają wsparcie dla szybkiego ładowania dzięki kontrolerowi USB Type-C Power Delivery. Apple pisze na swojej stronie, że możemy je naładować od 0% do 50% w 30 minut. Jednak musimy do tego użyć zasilacza USB-C, którego nie znajdziemy w pudełku z nowymi iPhone’ami.

Taki zasilacz taki jest dołączany do 12-calowego MacBooka i nowych MacBooków Pro oraz sprzedawany oddzielnie. Dostępne są trzy modele o mocy 29 W (249 zł), 61 W (349 zł) i 87 W (399 zł).

Apple nie podaje, czy zasilacze o większej mocy przyspieszają ładowanie, ale opis na ich stronie niczego takiego nie sugeruje:

Testy przeprowadzone przez Apple w sierpniu 2017 r. na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a X i przedprodukcyjnych wersjach ich oprogramowania oraz sprzedawanych jako akcesoria zasilaczy USB‑C Apple (model A1540 o mocy 29 W, model A1718 o mocy 61 W, model A1719 o mocy 87 W). Testy szybkiego ładowania przeprowadzono na rozładowanych telefonach iPhone. Czas ładowania zależy od czynników zewnętrznych; rzeczywiste wyniki mogą być inne.

Żeby podłączyć zasilacz do iPhone’a, będziemy potrzebowali też przejściówki USB-C – Lightning. Jej cena to 129 zł. Jeśli nie mamy MacBooka/Pro, szybkie ładowanie nowych iPhone’ów będzie nas więc sporo kosztować (minimum 378 zł).

W pudełku z iPhonem X/8/8 Plus znajduje się standardowa ładowarka o mocy 5W z klasycznym złączem USB-A.

Wsparcie dla szybkiego ładowania przez zasilacz USB-C posiadają też nowe iPady Pro 10,5” i 12,9”.

Przeczytaj też: Procesor A11 Bionic uzyskuje rewelacyjny wynik w teście wydajności

Więcej z wtorkowej konferencji: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Paula

  Hej! wiadomo coś czy będą jakieś prezenty w przedsprzedaży dołączane do Iphona 8 plus? 🙂

  • Artur

   Tak, certyfikat wyznawcy Apple 😉

  • Piekar

   To nie Samsung, oni nie muszą walczyć o Klienta.

   • Artur

    No i dokładnie to tylko potwierdza mój żartobliwy komentarz:) Samsung musi walczyć o klienta bo jak nie zrobią dobrego sprzętu to klienci wybiorą inny, np. HTC, LG, Huawei czy iPhona. Apple nie musi bo wyznawcy zawsze kupią Apple bez względu na jego cechy ;D

  • :(

   Dwie naklejki w pudełeczku ci wystarczą. 🙂

  • Tomek Czech

   Apple tak nie robi. Nigdy nie ma darmowych dodatków w przedsprzedaży. Sam iPhone musi Ci wystarczyć 😉

 • Robert Zet

  Jakby nie mogli w pudełku dać już ładowarki z usb-c. Ja pier….

  • Tomek Czech

   Te zasilacze są jednak duże. I drogi. No i jeszcze musieliby wtedy dołożyć przejściówkę USB-C – Lightning. Gra niewarta świeczki. Zresztą czy jest aż takie ważne, żeby podładować nieco szybciej iPhone’a do 50%?

 • Łukasz

  Czy może mi ktoś wyjaśnić fenomen szybkiego ładowania w nowych iPhonach 8?
  iPhonie 8 ma mieć troszkę mniejszą baterię niż iPhone 7. Zakładam, że skoro ma tyle samo czasu na niej pracować, to całe urządzenie będzie mniej energochłonne (tym samym mniej prądu pobiera dla siebie w czasie ładowania).
  Obecnie iPhona 7 z ładowarką 10-12W (od iPada) można naładować w ciągu 30 min. do 46%. Co takiego więc extra dodaje możliwość szybkiego ładowania w iPhone 8, którym chwali się Apple, skoro przy mniejszej baterii w tym samym czasie można naładować go raptem o 4% więcej, a wymaga to dokupienia akcesoriów za ponad 370zł?

Previous post:

Next post: