WWDC 2013: AirDrop może być dodany do iOS 7

Tomek Czech   4 czerwca 2013

 

airdrop-ios-7

 

Zawsze dobrze poinformowany Mark Gurman z 9to5Mac donosi, że w testowanej obecnie przez Apple wersji iOS 7 znajduje się funkcja AirDrop.

berrolia

AirDrop, czyli możliwość szybkiej wymiany plików pomiędzy dwoma Makami przez moduł WiFi (ale bez konieczności nawiązywania połączeń z lokalną siecią Wi-Fi), pojawiła się dwa lata temu w OS X Lion.

O ile funkcja ta nie stała się hitem wśród użytkowników Maków (sam użyłem jej zaledwie kilka razy), to może zyskać dużą popularność wśród posiadaczy iPhone’ów, lubiących wymieniać się małymi plikami. Wszystkie aplikacje umożliwiające wymianę plików między dwoma urządzeniami iOS poprzez Bluetooth (jak Bump czy Bluetooth Photo Share) szybko stawały się hitami w App Store.

AirDrop w iOS ma też umożliwiać wymianę plików miedzy iPhonem/iPadem a Makiem, co mogłoby zabić popularne programy, taki jak Instashare.

Gurman ostrzega jednak, że AirDrop dla iOS jest jeszcze w fazie testowej i może nie znaleźć się w ostatecznej wersji iOS 7.

WWDC 2013 odbędzie się w dniach 10-14 czerwca. Apple potwierdził już, że keynote podczas tegorocznej konferencji odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca. Początek o 10 rano czasu zachodnioamerykańskiego (19:00 w Polsce). Najprawdopodobniej wtedy Apple zaprezentuje iOS 7 oraz OS X 10.9.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej z nowości, które pojawią się na tegorocznej WWDC.

Podobne tematy: 

Źródło: 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: