Digitimes potwierdza: iPhone 5S z czytnikiem linii papilarnych zadebiutuje we wrześniu

Marek Twejn   16 lipca 2013

iphone5-by-adarsh-vijay
Digitimes po raz kolejny potwierdził zarówno wrześniową premierę iPhone’a 5S, jak i plotkę, że nowy iPhone będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Jednak według źródeł Digitimes, na początkowym etapie dystrybucji, ilość dostępnych sztuk iPhone’a 5S będzie bardzo ograniczona, ze względu na problemy przy produkcji skanera linii papilarnych oraz chipa zasilającego ekran LCD.

berrolia

Według źródeł tajwańskiego serwisu, masowa produkcja czytnika linii papilarnych miała rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca, ale ze względu na problemy, które wynikły w testowej fazie produkcji, produkcja masowa zacznie się dopiero pod koniec lipca. W związku z tym, na pierwszym etapie dystrybucji do sklepów trafi 3 mln sztuk iPhone’a 5S mniej, niż było planowane przez Apple.

iPhone 5S

Według plotek, iPhone 5S wyposażony będzie w procesor A7 i 1 GB DRAM, będzie miał ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) z dwudiodową lampą błyskową oraz będzie obsługiwał technologię NFC. Apple ma też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców.

Data premiery

Dave Smith z International Business Times przewiduje, że premiera iPhone’a 5S odbędzie się w piątek 20 września, 2 dni po publicznej premierze iOS 7. Zdaniem Smitha, już tydzień lub dwa później, odbędzie się też premiera tańszej wersji iPhone’a – nazywanego iPhonem light albo iPhonem mini.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych plotek na temat iPhone’a 5S.

Więcej o iPhonie 5S:

Źródło: Digitimes

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: