Google Maps już dostępne na iPada: mapy offline, wnętrza budynków, ulepszona nawigacja

Marek Twejn   17 lipca 2013

google-maps-ipad

Google zaktualizował właśnie swoją aplikację mapową do wersji 2.0, która przynosi wsparcie dla iPada oraz kilka nowych, ciekawych funkcji, takich jak offline maps, indoor maps i explore.

berrolia

W wersji na iPada, Google Maps mają nowy, dilikatnie zmieniony dizajn: przycisk opcji umieszczony jest w lewym górnym rogu. Poprzednie umiejscowienie go w prawym dolnym rogu powodowało wiele przypadkowych naciśnięć.

W nowej wersji map Google pojawia się funkcja Explore, dzięki której szybciej znajdziemy pobliskie POI: restauracje, bary, sklepy, muzea, hotele, itp. Funkcja ta nie jest niestety dostępna we wszystkich lokalizacjach.

google-maps-explore

Wielu użytowników zapewne najbardziej ucieszy się z map offiline: możemy teraz zapisać fragment mapy w pamięci aplikacji i mieć do niego dostęp bez internetu. Co prawda Google oficjalnie nie wspomina o takiej możliwości w nowej wersji swoich map, ale użytkownicy szybko zorientowali się, że offline maps działają w zaktualizowanej aplikacji Google: wystarczy powiększyć interesujacy nas fragment mapy i w pole wyszukiwania wpisać “ok maps”, żeby wybrany fragment został zapisany.

W Google Maps 2.0 mamy dostęp do indoor maps – mapy wnętrzy lotnisk, dworców kolejowych, czy galerii handlowych. Oczywiście na razie nie jest dostępnych wiele wnętrz (zwłaszcza w Polsce), ale Google będzie sukcesywnie dodawał nowe.

Google zapewnia też, że zaktualizowana aplikacja ma ulepszoną nawigację – częstsze aktualizowanie natężenia ruchu drogowego i lepsze raportowanie wypadków.

Google Maps 2.0 na iPhone’a, iPada, iPoda touch możecie pobrać za darmo z App Store.

Podobne tematy:

Źródło: iTunes

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: