Trasy rowerowe i wskazówki dojazdu rowerem dodane do polskich Google Maps

by Kuba on 28 maja 2013

mapy-google-trasy-roweroweW zeszłym roku Google dodał ciekawą funkcję do swoich map w kilku europejskich krajach – wskazówki dojazdu rowerem. Wczoraj funkcja ta została dodana do polskich Map Google’a.

berrolia

Bazując głównie na  informacjach dostarczonych przez użytkowników Kreatora Map Google, do Google Maps dodano informacje o trasach rowerowych, ścieżkach i rekomendowanych drogach.

Tak Google tłumaczy, jak korzystać z nowej funkcji:

Aby wyznaczyć trasę rowerem, wystarczy na mobilnych lub desktopowych Mapach Google wybrać wskazówki dojazdu rowerem. Mapy Google wyznaczą trasę, która pomija ruchliwe ulicy i wykorzysta informacje o ścieżkach rowerowych. Obliczony czas dojazdu będzie uwzględniał prędkość poruszania się na rowerze, rodzaj nawierzchni czy różnice wzniesień. Ścieżki rowerowe są oznaczone na Mapach kolorem zielonym, by zobaczyć ścieżki rowerowe w danym mieście wystarczy wybrać warstwę “ścieżki rowerowe” w prawym górnym rogu Map Google.

Wskazówki dojazdu rowerem działają też z Nawigacją Google, w taki sam sposób, w jaki działa ona w samochodzie. Wystarczy wyznaczyć trasę rowerową, podłączyć słuchawki, a otrzymacie wskazówki głosowe podczas jazdy.

Trasy rowerowe Gdansk

Równocześnie z Polską, wskazówki dojazdu rowerem uruchomione zostały na Mapach Google w Niemczech, Francji, Irlandii, Luksemburgu i Liechtensteinie.

Podobne tematy:

Źródło: Blog Google Polska, za Telepolis

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: