Premiera OS X Mavericks odbędzie się pod koniec października

Marek Twejn   6 września 2013

OS X Mavericks

Zawsze dobrze poinformowany Mark Gurman z 9to5Mac dotarł do informacji, że nowy aplowski OS X  – Mavericks – zadebiutuje pod koniec października. Źródłem informacji jest “osoba znająca plan wprowdzenia nowego OS na rynek”, prawdopodobnie pracownik Apple.

berrolia

Kilka dni temu Apple udostępnił kolejną betę Mavericks, która w porównaniu z poprzednią różniła się jedynie większą ilością dostępnych tapet, co niektórzy (także Gurman) odczytali jako znak, że system jest już gotowy,  związku z czym pojawiły się spekulacje, że Apple mógłby udostępnić Maverciks już w przyszłym tygodniu, na evencie 10 września, kiedy pokaże nowe iPhony oraz iOS 7.

W zaprezentowanym na czerwcowej WWDC OS X 10.9 Mavericks pojawiają się długo oczekiwane karty w Finderze, funkcja tagowania dokumentów oraz ulepszona funkcja Multiple Displays (łącznie z możliwością używania Apple TV jako drugiego ekranu, bezprzewodowo). W Mavericks pojawią się też dwie aplikacje obecne dotychczas jedynie na iOS –iBooks i Mapy oraz mocno poprawiona Safari.

Nowy OS X ma też radykalnie zmniejszyć ilość zużywanej przez system energii. Dzięki funkcji Timer Coalescing ilość niepotrzebnej aktywności systemu ma zmniejszyć się aż o 72%. Funkcja App Nap zmniejsza z kolei ilość energii zużywanej przez aplikacje, których akurat nie używamy. Technologia Compressed Memory ma zaś zwiększać szybkość reakcji systemu.

Ciekawym nowym dodatkiem do OS X jest iCloud Keychain – możliwość przechowywania w systemie (i jednocześnie w iCloud) wszystkich naszych haseł oraz danych karty kredytowej. To duży cios w świetną aplikację 1Password, oferującą dokładnie te same funkcje, ale odpłatnie.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej informacji na temat OS X Mavericks.

Podobne tematy:

Źródło: 9to5Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: