Premiera iPada mini z Retiną w październiku, ograniczona dostępność w 2013

Marek Twejn   3 października 2013

iPad mini z Retiną

Wygląda na to, że sprawdziły się informacje Ming-Chi Kuo, analityka KGI Securities, który już w maju twierdził, że produkcja nowego iPada mini opóźni się, ze względu na problemy przy wytwarzaniu wyświetlacza Retina: Reuters poinformował wczoraj, że ze względu na problemy z produkcją Retiny, dostępność nowego iPada mini będzie mocno ograniczona w pierwszej fazie sprzedaży, która, jak potwierdza agencja, ma zacząć się jeszcze w październiku.

berrolia

Premierę mini z Retiną “jesienią 2013” potwierdzają też źródła Richarda Shima, analityka NPD DisplaySearch: zdaniem Shima, wyświetlacz Retina w nowym mini będzie miał rozdzielczość 2048 x 1536, a jego głównym dostawcą będzie LG, a nie jak dotąd – Samsung.

Z informacji NPD DisplaySearch wynika też, że pojawią się dwie wersje iPada mini z Retiną: pierwsza miałaby zadebiutować tej jesieni, druga – z lepszym procesorem – pojawiłaby się na rynku w pierwszych miesiącach 2014.

Według innego raportu Ming-Chi Kuo, zarówno iPad 5, jak i nowy mini z Retiną, mają być wyposażone w 8 MP kamerę iSight (obecnie jest to 5 MP w obu modelach).

Nie wiadomo jeszcze, czy nowe iPady będą posiadały Touch ID. Według Marka Gurmana z 9to5Mac, ostatnie modele testowe nowych modeli iPada nie były wyposażone w czytnik linii papilarnych. Do sieci trafiło jednak wideo (poniżej) pokazujące, że przycisk Home (pod którym ukryty jest Touch ID) z nowego iPhone’a 5s idealnie pasuje rozmiarem do nowej obudowy* iPada 5, w przeciwieństwie do przycisków Home ze starszych modeli iPhone’a. Nie możemy tego jednak traktować jako ostatecznego dowodu na pojawianie się skanera linii papilarnych w nowych iPadach.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji o nowych iPadach.

Podobne tematy:

Źródło: Reuters, 9to5Mac

* Obudowy, o której informacje wyciekły z chińskich fabryk Apple’a.

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: