Estimote wprowadza nową generację beaconów – Estimote Stickers

Marek Twejn   25 sierpnia 2014

Estimote wprowadza Stickers i nearables

Już teraz komunikować mogą się z nami miejsca (sklepy, muzea, lotniska, itd.). Niedługo zaczną mówić do nas przedmioty. Estimote zaprezentował właśnie nową generację beaconów – Estimote Stickers.

berrolia

Stickers to malutkie beacony (tylko 3 mm grubości!), których w odróżnieniu od beaconów tradycyjnych nie przytwierdzamy na stałe do jednego miejsca (ściana, półka sklepowa), lecz które przyklejamy na przedmioty, nazywane przez Estimote nearables.

O ile informacje wysyłane przez tradycyjne beacony dotyczą pewnej lokalizacji (np. wszystkie aktualne promocje w sklepie), Stickers przekazują informacje o konkretnym przedmiocie/produkcie.

stickers

Oprócz procesora ARM, pamięci flash i Bluetooth LE, Stickers wyposażone są w czujniki ruchu oraz temperatury. Informują nas więc o lokalizacji przedmiotu, ilości ruchu, jaki wykonał oraz jego temperaturze.

Taki beacon może wyświetlić klientowi informację o produkcie w chwili, gdy ten sięgnie po niego z półki. Sprzedawca będzie zaś wiedział co w sklepie cieszy się największym zainteresowaniem, dzięki informacji o tym, który produkt klienci najczęściej brali do rąk.

W domu Stickers możemy przylepić do butelki wina wstawionej do lodówki, a beacon poinformuje nas, kiedy wino osiągnie pożądaną temperaturę. Stickers nalepiony na doniczkę da nam informację o nasłonecznieniu w miejscu, w którym stoją nasze rośliny.

Poniższe wideo świetnie tłumaczy ideę Stickers i nearables:

Stickers są kompatybilne z SDK i aplikacjami Estimote oraz Estimote Cloud. Przybliżony czas pracy baterii w Stickers wynosi według firmy jeden rok. Zasięg nadajnika to około 70 metrów.

Estimote planuje rozpoczęcie wysyłki pod koniec października, ale deweloperzy mogą zamawiać Stickers już teraz. Pudełko zawierające 10 sztuk malutkich beaconów kosztuje 99 dol.

estimote-stickers-kit

W zeszłym miesiącu Estimote ulepszył zarządzanie energią i wydłużył czas pracy baterii w swoich beaconach.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Estimote

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: