Wyciekają prawdopodobne wymiary i waga iPhone’a 6

Marek Twejn   23 sierpnia 2014

Wymiary i waga iPhone'a 6

Premiera iPhone’a 6 już za nieco ponad dwa tygodnie i istnieje duża szansa, że – jak co roku – jeszcze przed oficjalną prezentacją będziemy znali w miarę kompletną specyfikację nowego iPhone’a. Francuska strona iGen opublikowała wczoraj zrzuty ekranu, które mają być screenami zgranymi z jednego z komputerów Foxconnu i mają przedstawiać rzekome wymiary nowego telefonu od Apple’a.

berrolia

Model 4,7-calowy, oznaczony jako “N61”, ma mieć wymiary 138,14 mm x 66,97 mm x 6,90 mm, a więc byłby dłuższy od iPhone’a 5s  o 1,5 cm i o 8 mm szerszy, ale za to cieńszy od poprzednika o niecały milimetr (0,8 mm). Waga tego modelu iPhone’a 6 oznaczona jest jako “nieznana”.

Wygląda no to, że Apple testował dwie wersje modelu 5,5-calowego, które na screenach oznaczone są symbolem “N56”. Obie minimalnie różnią się rozmiarami (dziesiąte części milimetra), natomiast znacznie różnią się wagą: jeden prototyp jest ponad 15 g cięższy od drugiego (184,6 g vs. 168,5 g). Prawdopodobnie wynika to z faktu testowania przez Apple różnych komponentów, na przykład szafirowego wyświetlacza.

5,5-calowy iPhone’a będzie więc już wyraźnie cięższy od iPhone’a 5s (co oczywiście nie dziwi), który waży 112 g, byłby jednak od niego minimalnie cieńszy (o około 0,5 mm).

Screeny zdają się też potwierdzać przecieki o tym, że kamera nowego iphone bedzie delikatnie wystawać ponad obudowę (o niecały milimetr).

camera-iphone-6

Premiera iPhone’a 6 spodziewana jest 9 września. Podłącz się do ThinkApple na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o nowym iPhonie.

Więcej o iPhonie 6:

Źródło: iGen, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: