Płatności mobilne z iPhonem i PayPalem już jesienią w iOS 8?

Marek Twejn   9 czerwca 2014

paypal-iphone-air

Zgodnie z przwidywaniami, iOS 8 umożliwi zewnętrzym deweloperom dostęp do Touch ID. Z setek możliwych zastosowań czytnika linii papilarnych w iPhonie, jednym z najciekawszych i najbardziej przydatnym jest z pewnością autoryzacja płatności mobilnych, na rynku których ambicję bycia największym graczem ma PayPal. Według Business Insider, kilku przedstawicieli giganta płatności online uczestniczyło w sesjach poświęconych API dla Touch ID podczas WWDC 2014.

berrolia

Choć nie jest to w żadnym wypadku zaskakująca informacja (współpracę Apple z PayPalem przewidywano od dawna), pokazuje jednak, że PayPal intensyfikuje swoje działania i prawdopodobnie już jesienią, wraz z premierą iOS 8, zaprezentuje metodę płatności mobilnych z wykorzystaniem iPhone’a i konta PayPal.

Brakującym elementem układanki jest tutaj sposób komunikowania się iPhone’a i aplikacji PayPal z terminalem płatniczym w sklepie. Rozwiązaniem mogłaby być długo pomijana przez Apple technologia NFC: kilka tygodni temu specjalistyczny portal BrightWire informował, że NFC wreszcie pojawi się w iPhonie 6/Air.

We wrześniu 2013 Apple złożył wniosek patentowy, w którym opisany został system „zaawansowanej technologii NFC” współdziałający z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w przycisk Home. Kilka dni później odbyła się premiera iPhone’a 5s wyposażonego w Touch ID.

Również wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo przewidywał niedawno, że Apple użyje NFC w iPhonie 6.

Możliwe jest oczywiście też, że Apple nie zdecyduje się na zastosowanie technologii zbliżeniowej i jesienią, wraz z premierą nowego modelu iPhone’a, zaprezentuje jeszcze inny, własny sposób płacenia przy użyciu smartfona.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Więcej o iPhonie 6: 

Źródło: Business Insider
Zdjęcie: Content Loop

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: