iPad Air 2 z Touch ID na pierwszych zdjęciach i wideo

Tomek Czech   8 października 2014

iPad Air 2

Wietnamski blog Tinhte.vn, który w przeszłości publikował już zdjęcia nowych iPhone’ów jeszcze przed ich premierą, opublikował dzisiaj zdjęcia prototypu iPada Air 2. Zgodnie z przewidywaniami, nowy iPad Air ma Touch ID oraz jeszcze cieńszą obudowę o grubości zaledwie 7 mm, czyli tyle, ile w nowych iPhone’ach (iPhone 6 ma 6,9 mm, a iPhone 6 Plus 7,1 mm grubości). Obecny model iPada Air ma 7,5 mm głębokości.

berrolia

Autorzy wpisu na  Tinhte.vn zagadkowo dodają, że przycisk Home w iPadzie Air 2 może mieć więcej zastosowań niż dotychczas. Przed premierą iPhone’a 6 analitycy spekulowali, że przycisk Power ma być w nowym iPhonie programowalny i pozwalać na uruchamianie wybranych aplikacji, ale dotychczas nie pojawiły się żadne pogłoski o możliwej dodatkowej funkcjonalności przycisku Home.

Na zdjęciach nowego iPada Air brakuje też przełącznika “Wyciszenie/Blokada obrotu ekranu”. Przyczyną usunięcia przełącznika mogła być konieczność radykalnego oszczędzania miejsca związana z jeszcze większym “odchudzeniem” iPada.

Blogerzy z Tinhte.vn przyznają, że nie jest pewne, czy prezentowany na zdjęciach model to ostateczna wersja drugiej generacji iPada Air.

Pojawiło się już też wideo z nowym iPadem:

Event, na którym prawdopodobnie zaprezentowane zostaną nowe iPady (Air i mini) oraz iMaki z Retiną, odbędzie się w czwartek 16 października.

Według wcześniejszych przewidywań analityka Ming-Chi Kuo, iPad Air 2 będzie wyposażony w 2 GB RAM, które pozwoliłoby na sprawne działanie nowych funkcji, takich jak dzielenie ekranu (ma pozwalać na równoczesne wyświetlenie i używanie dwóch aplikacji na ekranie iPada).

iPad Air 2 ma być też dostępny w kolorze złotym.

Podłącz się do ThinkApple na FacebookuTwitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości na temat premiery nowych iPadów.

Czytaj też:

Źródło: Tinhte.vn, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: