Gurman: iPhone SE z kamerą 12 MP i nagrywaniem 4K będzie wyglądał “niemal identycznie” jak iPhone 5s

Marek Twejn   18 marca 2016

iphone-5s-szampan

Po sporej dawce przecieków na temat iPhone’a 7, doczekaliśmy się w końcu garstki nowych doniesień o iPhonie SE, którego spodziewamy się zobaczyć już w poniedziałek. Wczoraj w sieci pojawiło się zdjęcie mające przedstawiać fragment opakowania nowego 4-calowego iPhone’a w wersji 16 GB, dzisiaj natomiast niezawodny Mark Gurman z 9to5Mac potwierdził, że iPhone’a SE będzie wyglądał “niemal identycznie” jak model 5s i będzie wyposażony w kamerę 12 MP nagrywającą wideo w jakości 4K.

berrolia

W ostatnim czasie pojawiało się wiele plotek wskazujących na to, że dzięki bardziej zaokrąglonym krawędziom iPhone SE będzie bardziej podobny do iPhone’a 6/6s, niż do poprzednich modeli 4-calowych. Gurman zweryfikował te informacje u “dodatkowych źródeł” i potwierdza swoje wcześniejsze doniesienia, że nowy iPhone będzie wyglądał “prawie dokładnie tak samo” jak iPhone 5s.

Informatorzy Gurmana twierdzą, że jeśli nawet krawędzie w iPhonie SE będą nieco bardziej zaokrąglone, niż w modelu 5s, to zmiana ta będzie “ledwo zauważalna”. Nowy iPhone ma też być nieco mniej lśniący od 5s, a jego krawędzie prawdopodobnie nie będą pokryte błyszczącą “lustrzaną” powłoką, która powodowała, że rysy na obudowie telefonu były bardziej widoczne.

iPhone SE ma mieć okrągłe przyciski regulacji głośności, umieszczony na górze przycisk Wł./Wył., gniazdo słuchawek mini-jack oraz metalowe “plecki” ze szklanymi wykończeniami w górnej i dolnej części. Wszystkie etui dla iPhone’s 5/5s mają pasować do nowego telefonu.

Gurman potwierdza też wcześniejsze doniesienia analityka Ming-Chi Kuo, że nowy iPhone będzie wyposażony w kamerę 12 MP z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K.

Według informacji redaktora 9to5Mac, podstawowy model iPhone’a SE (czyli wersja 16 GB) będzie kosztować 450 dol.

Więcej szczegółów na temat spodziewanej specyfikacji technicznej iPhone’a SE znajdziesz tutaj.

lapa-backpack

Premiera iPhone’a SE, nowego iPada Pro (Air 3) oraz nowych pasków do Apple Watcha ma się odbyć podczas specjalnego eventu Apple, który odbędzie się 21 marca. Firma z Cupertino może też wtedy ogłosić datę premiery nowych systemów operacyjnych (iOS 9.3, OS X 10.11.4, watchOS 2.2, tvOS 9.2), które testuje od dłuższego czasu.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: