Premiera Apple Watch 2 już w czerwcu na WWDC 2016?

Tomek Czech   11 kwietnia 2016

watch-2

Brian White, analityk firmy Drexel Hamilton, przewiduje, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy Apple zaprezentuje Apple Watch 2, który będzie 20-40% cieńszy od obecnego modelu. Wedlug White’a, premiera nowego modelu zegarka może odbyć się podczas czerwcowej WWDC.

berrolia

Swoje prognozy analityk opiera na bezpośrednich rozmowach z azjatyckim dostawcami podzespołów dla Apple. Miało z nich wynikać, że Apple Watch 2 nie zostanie zaprezentowany we wrześniu, razem z iPhonem 7, lecz jeszcze przed końcem czerwca. Dlatego, według White’a, prawdopodobne jest, że premiera ta odbędzie się podczas WWDC 2016.

Apple nie podało jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia tegorocznej konferencji dla deweloperów, ale spekuluje się, że odbędzie się ona w tygodniu pomiędzy 13 a 17 czerwca.

Raporty zdecydowanie bardziej wiarygodnych Marka Gurmana z 9to5Mac oraz Matthew Panzarino z TechCrunch wskazują jednak na wrześniową premierę nowego modelu applowskiego smartwatcha.

Apple Watch 2

Z dotychczasowych doniesień wynika, że Apple Watch 2 może być wyposażony w nową, lżejszą obudowę, jaśniejszy ekran mający zapewniać lepszą widoczność w jasnym otoczeniu, kamerę Face Time oraz inteligentne paski pomagające zegarkowi śledzić naszą aktywność fizyczną. Raczej nie zmieni się wielość wyświetlacza, jego rozdzielczość, ani kształt.

Apple skupić ma się też na redukowaniu wielkości poszczególnych komponentów zegarka, żeby móc w nim zastosować większą, bardziej pojemną baterię.

Czy dołoży również GPS?

Funkcje, które mogą pojawić się w smartwatchu drugiej generacji to m.in. analiza przebiegu snu, możliwość lokalizacji zegarka za pomocą aplikacji Find My Watch oraz większa niezależność od iPhone’a dzięki nowemu chipowi Wi-Fi.

Pojawić mogą się też zupełnie nowe modele mieszczące się w segmencie cenowym 1 tys. – 10 tys. dol.

ZGSklepAppleWatch

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: