Apple ogłasza wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 r. – spadek przychodów po raz pierwszy od 13 lat

Marek Twejn   27 kwietnia 2016

apple

Apple ogłosiło wczoraj wyniki finansowe za swój drugi kwartał fiskalny 2016 r. (czyli pierwszy kwartał kalendarzowy tego roku). Zgodnie z przewidywaniami analityków i zapowiedziami firmy z Cupertino, po raz pierwszy od trzynastu lat Apple odnotowało spadek przychodów.

berrolia

W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma z Cupertino uzyskała przychód w wysokości 50,6 mld dol., dochód 10,5 mld dol. i sprzedała w tym okresie 51,1 mln iPhone’ów, 10,2 mln iPadów i 4 mln Maców.

W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku oznacza to spadek przychodów o 13%, zysku o 21% oraz 16% mniej sprzedanych iPhone’ów, 19% mniej iPadów i 12% mniej Maców.

Największy spadek przychodów firma zanotowała w Chinach (-26%) i Japonii (-24%). Mniejsze spadki miały miejsce w obu Amerykach (-10%),  a najmniejsze w Europie (-5%).

Za główną przyczynę spadków Apple uznaje spowolnienie na rynku chińskim, wysoki kurs dolara oraz… sukces iPhone’a 6, który teraz trudno powtórzyć.

KONKURS: wygraj LEDową taśmę świecącą Luminoodle

Firma z Cupertino poinformowała też wczoraj, że Apple Music ma obecnie 13 mln subskrybentów (2 mln więcej niż w lutym), że każdego tygodnia Apple Pay zyskuje milion nowych użytkowników, że w ostatnim kwartale aż o 35% wzrosły zyski z App Store, oraz że w ciągu ostatnich trzech miesięcy odnotowała rekordową ilość osób przenoszących się z Androida na iOS.

nomad2

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: