Forbes: Apple pracuje nad słuchawkami z energooszczędnym modułem Bluetooth; mogą zadebiutować we wrześniu z iPhonem 7

Tomek Czech   8 sierpnia 2016

apple-sluchawki-bluetooth

Powerbeats2 Wireless

Według informacji, do których dotarł Forbes, Apple pracuje nad energooszczędnym modułem Bluetooth, w który wyposaży swoje nowe douszne słuchawki bezprzewodowe (AirPods?), które mogłyby pojawić się na rynku już we wrześniu, razem z premierą iPhone’a 7.

berrolia

Podstawowym problemem, który firma z Cupertino chce rozwiązać przy pomocy nowego modułu jest krótki czas pracy na baterii w obecnych modelach słuchawek bezprzewodowych.

Energooszczędny chip Bluetooth został opracowany przez startup Passif Semiconductor, który Apple kupiło w 2013 r. Firma z Cupertino miała zaprezentować wyposażone w nowy moduł słuchawki już w zeszłym roku, ale projekt napotkał pewne trudności. Według informatorów Forbesa, Apple zadziałało w tym przypadku według zasady: “Jeśli coś nie działa w 100% tak, jak chcemy, nie trafia na rynek”.

Informacje o tym, że w Cupertino pracują nad całkowicie nowymi słuchawkami bezprzewodowymi podał po raz pierwszy już na początku tego tego roku Mark Gurman. Według niego, mają to być dwie oddzielne, douszne słuchawki przypominające obecne już na rynku słuchawki The Dash niemieckiej firmy Bragi, czy Gear IconX od Samsunga. 

the-dash-sluchawki-bluetooth

The Dash

Według Gurmana, nowe słuchawki od Apple nie będą posiadały żadnego gniazda służącego do ładowania – będzie się ono odbywać w pudełku, które będzie jednocześnie przenośnym powerbankiem. Dziennikarz Bloomberga (wtedy jeszcze 9to5Mac) twierdził, że na jednym ładowaniu słuchawki będą działać około 4 godzin. Ale czy to wystarczy? Niektóre obecne już na rynku słuchawki douszne również działają około 4 godz. na jednym ładowaniu, więc miejmy nadzieję, że nowy, mniej prądożerny moduł Bluetooth pozwoli Apple osiągnąć lepszy wynik.

Informatorzy Gurmana twierdzili, że jeśli długość życia baterii nie będzie satysfakcjonująca, Apple opóźni rynkowy debiut słuchawek, którego spodziewają się tej jesieni.

W ofercie Apple już teraz znajdziemy kilka modeli słuchawek bezprzewodowych sprzedawanych pod marką Beats, jednak nowe słuchawki mają być produktem zupełnie nowej generacji.

W zeszłym roku Apple wystąpiło o rejestrację znaku towarowego „AirPods”, co sugeruje, że tak właśnie mogą nazywać się nowe słuchawki.

Oczywiście nie jest jeszcze znana cena słuchawek. The Dash sprzedawane są za 300 euro. Gear IconX można kupić za około 230 euro. 

iPhone 7 ma być pozbawiony tradycyjnego gniazda słuchawek minijack. W pudełku z nowym telefonem prawdopodobnie znajdziemy słuchawki EarPods z końcówką Lightning, a nowe słuchawki Bluetooth sprzedawane będą oddzielnie.

Przeczytaj też: Jak Apple rozwiąże kwestię słuchawek w iPhonie 7?

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Forbes

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: