Analityk: w przyszłym roku podwójna kamera również wyłącznie w modelu Plus; teleobiektyw w iPhonie 7 Plus bez optycznej stabilizacji obrazu

Marek Twejn   11 września 2016

iphone-7-plus-obiektywy

Apple właśnie wyposażyło 5,5-calowy model najnowszego iPhone’a w podwójna kamerę i wygląda na to, że również w przyszłym roku kamera z dwoma obiektywami trafi jedynie do iPhone’a 7s/8 Plus. Tak przynajmniej twierdzi dobrze znany analityk Ming-Chi Kuo.

berrolia

Według niego, głównym powodem takiego ruchu ze strony Apple są wysokie koszty produkcji podwójnej kamery (około 30-40 dol.), ale też chęć dodatkowego (poza rozmiarem) odróżnienia modelu Plus od mniejszego iPhone’a, co uzasadniałoby różnicę w cenach obydwu wersji (5,5-calowy iPhone 7 Plus jest o 600 zł droższy od modelu 4,7-calowego).

Kuo przewiduje też, że w przyszłym roku również drugi z obiektywów podwójnej kamery – teleobiektyw – zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Apple nie oznajmiło tego na środowej konferencji, ani nie umieściło takiej informacji na swojej stronie internetowej, ale w najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo wyraźnie zaznacza, że w iPhonie 7 Plus optyczną stabilizację obrazu posiada jedynie obiektyw szerokokątny.

Poznaj wszystkie szczegóły na temat iPhone’a 7. Sprawdź też wszystko, co już wiemy o przyszłorocznym modelu 7s/8.

Posłuchaj, co myślimy o iPhonie 7 i innych nowościach od Apple (ThinkApple Podcast jest też dostępny w iTunes).

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: MacRumors

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: