Apple udostępnia pierwszą deweloperską betę iOS 10.1 z trybem portretowym dla iPhone’a 7 Plus

Tomek Czech   21 września 2016

ios10-1-iphone

Tydzień po udostępnieniu finalnej wersji iOS 10, Apple oddało w ręce deweloperów pierwszą betę iOS 10.1. Publiczna beta będzie dostępna w piątek.

berrolia

Największą zmianą w iOS 10 beta 1 jest dodanie trybu portretowego (nazwanego “aparatem portretowym”) do wyposażonego w dwie tylne kamery iPhone’a 7 Plus. Tryb ten pozwala na sztuczne uzyskanie małej głębi ostrości, czyli efektu rozmytego tła, typowego m.in. dla zdjęć portretowych.

Apple opisuje to w ten sposób:

Tryb pozwala zrobić portret z efektem głębi: z obiektem zdjęcia w pełnej ostrości i pięknie rozmytym tłem.

plus_camera_depth_large

Oprócz trybu portretowego i tradycyjnych “ulepszeń i poprawek błędów”, iOS 10.1 daje deweloperom dostęp do danych zbieranych przez barometr w iPadzie Air 2, iPadzie mini 4 oraz w iPadzie Pro.

Wideo: Przegląd najważniejszych nowości i zmian w iOS 10

Posłuchaj kolejnego odcinka naszego podcastu, w którym opowiadamy o wrażeniach po kilku dniach spędzonych z iPhonem 7 (możesz słuchać na SoundCloud lub w Twojej ulubionej aplikacji podcastowej na iOS, Mac lub Apple TV – szukaj “ThinkApple Podcast”).

Więcej o iOS 10:

Thinkapple_logos

Podłącz się do ThinkApple na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: