Jaki model iPhone’a 7 najchętniej wybierają Polacy

Tomek Czech   20 października 2016

iphone-7-x-kom

Apple nigdy nie ujawnia szczegółowych danych na temat sprzedaży iPhone’a. Wiemy tylko, ile sztuk sprzedało się ogólnie w danym okresie, nie wiemy za to jak wygląda podział na poszczególne generacje (6, 6s, SE, 7, itd.), wielkość wyświetlacza (model 4,7″ i Plus), czy kolory. Sprzedawcy sprzętu Apple też rzadko ujawniają takie dane. Tym bardziej cenne jest zestawienie, które opublikował dzisiaj x-kom.

berrolia

Dane obejmują sprzedaż iPhone’a 7 (zamówienia internetowe i z odbiorem w salonach) w pierwszych 10 dniach po premierze w x-kom. Musimy wziąć pod uwagę, że na taki, a nie inny wybór miała też na pewno wpływ dostępność, a raczej – niedostępność wielu modeli.

Rozmiar

Mimo dodania podwójnej kamery do modelu Plus, większość klientów x-kom wybrała mniejszy model 4,7″.

iphone-7-rozmiar-x-kom

Kolor

Bez niespodzianki: zdecydowanie najpopularniejsze okazały się dwa nowe kolory – czarny i onyks. Aż 80% osób zdecydowało się na któryś z tych dwóch kolorów (mimo ich niskiej dostępności).

iphone-7-kolor-x-kom

Ilość pamięci 

Apple zwiększyło ilość pamięci w najtańszym modelu z 16 do 32 GB, ale wygląda na to, że dla większości kupujących to wciąż za mało. Najlepiej sprzedaje się model 128 GB.

iphone-7-pamiec-x-kom

Dajcie znać w komentarzach jaki był lub będzie Wasz wybór przy zakupie “siódemki”.

Zastanawiasz się nad kupnem iPhone’a 7? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję.

thinkapple-300x300-dragonfly

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: X-KOM

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: