BuzzFeed: 27 października Apple zaprezentuje cieńszego MacBooka Pro i nowego iMaca. Czy będzie też nowy Air?

Marek Twejn   20 października 2016

imac-macbook-pro

Apple rozesłało wczoraj zaproszenia na swoją konferencję, która odbędzie się w przyszły czwartek, 27 października. Z wielu doniesień wynika, że zobaczymy na niej wiele modeli nowych Maców. Ale których dokładnie? BuzzFeed, które w przeszłości wielokrotnie okazywało się źródłem sprawdzonych informacji podaje, że na pewno będą to “całkowicie nowy, cieńszy MacBook Pro oraz nowy iMac“.

berrolia

Informatorzy BuzzFeed nie potwierdzili natomiast, czy pojawią się też nowe modele MacBooka Air. Do tej pory pojawiło się bardzo mało informacji dotyczących ewentualnego odświeżenia linii Airów.

W sierpniu Mark Gurman z Bloomberga donosił, że w październiku do sklepów trafią nowe, „lekko odświeżone” modele MacBooka Air wyposażonego w port(y) USB-C.

Wcześniej japońska MacOtakara podawała, że Apple wprowadzi na rynek nowego MacBooka Air z USB-C w wersji 13- i 15-calowej. Z oferty miał zniknąć 11-calowy model MacBooka Air. Kilka dni temu MacOtakara potwierdziła informacje o końcu produkcji modelu 11″, ale według niej nie będzie jednak modelu MBA 15″, a jedynie nowa wersja 13-calowa.

W maju, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o nowym MacBooku Pro z panelem OLED i Touch ID, Ming-Chi Kuo prognozował, że Air ma pozostać najtańszym modelem MacBooka i być pozycjonowany jako tzw. model wejściowy (w linię MacBooków), co może oznaczać, że nie doczeka się on w tym roku spektakularnych ulepszeń. Zawiedzeni mogą być przede wszyscy ci, którzy spodziewają się wyposażenia Aira w ekran Retina.

Niewiele więcej wiemy o nowym iMacu – jedyna informacja na jego temat mówiła, że zostanie on wyposażony w wydajniejszą grafikę AMD.

Do tej pory nie pojawiły się natomiast żadne doniesienia na temat nowego iMaca i Maca Pro.

Sprawdź też: Potężna aktualizacja wznosi mpFirma na Mac na zupełnie nowy poziom

thinkapple-300x300-dragonfly

Więcej o nowych Macach:

Podłącz się do nas naTwitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Thinkapple_logos

Źródło: BuzzFeed

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: