Apple Watch nowej generacji może być cieńszy

Tomek Czech   23 grudnia 2016

apple-watch-milanese

Apple opatentowało technologię, dzięki której Apple Watch trzeciej generacji będzie mógł być cieńszy – wszystko za sprawą przeniesienia mechanizmu haptycznego z koperty do paska.

berrolia

Według Apple, dzięki przeniesieniu taptic engine, czyli (w uproszczeniu) silnika wibracyjnego na pasek, w kopercie znalazłoby się miejsce na dodatkowe komponenty, a jednocześnie jej rozmiar mógłby się zmniejszyć. Jony Ive raczej nie zmieni długości i szerokości obudowy, więc zmniejszeniu ulegałby pewnie jej grubość.

Co ciekawe, mechanizm haptyczny wbudowany w pasek nie musiałby być nawet fizycznie połączony z kopertą – patent opisuje m.in. sytuację, w której system komunikuje się z taptic engine bezprzewodowo (choć takie rozwiązanie oznaczałoby z kolei większy zużycie energii przez zegarek).

taptic-engine-apple-watch

Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia, że Apple Watch nowej generacji może stać się urządzeniem całkowicie niezależnym od iPhone’a, dzięki wbudowaniu w niego chipa łączności komórkowej. Bloomberg przewiduje, że Apple Watch Series 3 z modułem 3G/4G trafi do sprzedaży w 2017 r.

300x300-oslo

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: USPTO, za AppleInsider

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: