Greenpeace: Apple najbardziej przyjazną środowisku firmą technologiczną na świecie

Tomek Czech   11 stycznia 2017

Po raz trzeci z rzędu Apple zostało uznane przez Greenpeace najbardziej przyjazną środowisku firmą technologiczną na świecie. Z przygotowanego przez Greenpeace raportu Clicking Clean: Who Is Winning the Race to Build a Green Internet? wynika, że obok Apple, również Google i Facebook “wiodą prym w budowaniu internetu zasilanego energią ze źródeł odnawialnych”.

berrolia

Firma z Cupertino uzyskała wynik 83% w “indexie czystej energii” (clean energy index). Wynika Facebooka to 67%, a Google – 56%. Apple otrzymało kategorię A (najwyższą) w czterech z pięciu kategorii, w których oceniane były firmy technologiczne.

Apple zostało docenione przede wszystkim za budowanie serwerowni zasilanych energią uzyskiwaną ze źródeł odnawialnych, za zachęcanie swoich partnerów do używania zielonej energii oraz próby wywierani nacisku na instytucje publiczne w celu wprowadzania rozwiązań promujących wykorzystanie czystej energii.

We wrześniu Apple i kilkanaście innych firm dołączyło do programu RE100, zobowiązując się, że 100% wykorzystywanej przez nie energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Greenpeace negatywnie ocenia z kolei działania Amazonu – choć firma sama tworzy programy wspierające wykorzystanie zielonej energii, nie jest transparentna w swoich działaniach na tym polu i angażuje się w rynki słynące z używania “brudnej energii” (np. stan Virginia).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.

300x300-oslo

Czytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Greenpeace

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: