Apple ogłasza rekordowe wyniki finansowe: najwyższe w historii przychody, rekordowa sprzedaż iPhone’a, Maca i Apple Watcha

Tomek Czech   31 stycznia 2017

Apple ogłosiło właśnie wyniki finansowe za ostatni kwartał (październik – grudzień 2016) – zgodnie z oczekiwaniami, firma uzyskała rekordowy w historii przychód – 78,3 mld dol. Do tej pory rekordem był przychód odnotowany przed rokiem i wynosił 75,9 mld dol.

Rekordowa była też sprzedaż iPhone’ów, Maców i Apple Watchy. Największe w historii przychody uzyskano też z serwisów (w skład których wchodzi m.in. App Store, iTunes, Apple Music, Apple Pay i Apple Care).

berrolia

Zysk firmy wyniósł 17,9 mld dol, co oznacza spadek o 2,6% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W  ostatnim kwartale Apple sprzedało:

  • 78,3 mln iPhone’ów (5% więcej niż przed rokiem)
  • 13,1 mln iPadów (-19%)
  • 5,4 mln Maców (+1%)

Zgodnie ze zwyczajem firma z Cupertino nie podała dokładnej ilości sprzedanych Apple Watchy.

iPhone odpowiada w tej chwili aż za 69% przychodów firmy.

Apple powróciło do wzrostów po trzech kolejnych kwartałach, w których odnotowało spadki w porównaniu z tymi samymi kwartałami w poprzednim roku. W październiku firma z Cupertino ogłosiła pierwszy spadek rocznych przychodów od 15 lat.

W ostatnim kwartale największy wzrost przychodów Apple zanotowało w Japonii (+20%) i w obu Amerykach (+9%). Spadek odnotowano jedynie w Chinach, ale był to spadek dość znaczący (-12%). W czterech z pięciu regionów geograficznych przychody były najwyższe w historii.

Zobacz wszystkie najciekawsze liczby, które Apple ujawniło wczoraj

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: