Apple uznane za czwartą najbardziej innowacyjną firmę na świecie

Tomek Czech   14 lutego 2017

W swoim najnowszym rankingu FastCompany uznało Apple za czwartą najbardziej innowacyjną firmę na świcie. Pierwsze miejsce zajął Amazon, drugie Google, a na trzecim znalazł się Uber.

berrolia

Apple zostało docenione za “ambitne jak nigdy” podejście do tworzenia własnego software’u i hardware’u, czego największym przejawem są procesory do urządzeń mobilnych (a zwłaszcza najnowszy – A10 Fusion), zapewniające świetne działanie systemu zoptymalizowanego do współpracy ze wszystkimi elementami hardware’u iPhone’ów i iPadów.

“Firma doszła w tym do takiej wprawy, że czip A10 Fusion zastosowany w iPhonie 7 Plus zmiażdżył konkurencję w niezależnych testach wydajności” – pisze FastCompany.

Rzeczywiście, iPhone 7 ze swoim superwydajnym procesorem okazał się zdecydowanie szybszy od wszystkich topowych smartfonów z Androidem i tylko nieznacznie wolniejszy od MacBooka Air. Przypadł mu m.in. tytuł “najbardziej wydajnego smartfona w 2016 r.”.

Wedug FastComoany, Apple zasłużyło na miano jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie również za stworzenie platformy CareKit, “superkomputera”, jakim jest iPad Pro, postępy w pracach nad sztuczną inteligencją (wykorzystywanej np. w systemie zarządzania energią iPhone’a) oraz swoje podejście do prywatności i ochrony danych użytkowników.

Mi Air – tak Apple walczyłoby ze smogiem

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Fast Company

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: