iPhone 8/X – projektanci puszczają wodze fantazji (wideo)

Marek Twejn   22 lutego 2017

Przecieki na temat nowego iPhone’a pojawiają się już niemal codziennie – projektanci próbują za nimi nadążyć i podpowiedzieć nam już teraz, jak będzie wyglądał telefon, na którego oficjalną prezentację musimy czekać aż do września.

berrolia

Benjamin Geskin stworzył rendery jubileuszowego iPhone’a X z minimalnym obramowaniem wokół ekranu oraz obszarem funkcyjnym w dolnej części wyświetlacza, na którym – według projektanta – mogłyby być wyświetlane informacje o pogodzie czy zaplanowanych wydarzeniach.

Z kolei Tech Driven Times stworzył reklamę nieistniejącego telefonu – iPhone’a 8 z iOS 10.3 (oczywiście nowy iPhone będzie działał już na iOS 11). Również tutaj projektant chciał pokazać, jak może zostać użyty obszar funkcyjny, ale jego wizja z pewnością nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości – nie ma najmniejszego sensu umieszczanie tam przycisków kontrolnych odtwarzanego wideo (mogą się po prostu, jak teraz, wyświetlać na chwilę na ekranie po dotknięciu go), na dolnym pasku nie znajdzie się też na pewno suwak do zoomowania – nie po to Steve Jobs prezentował światu w 2007 r. przełomową dla rozwoju smartfonów funkcję pinch to zoom.

Ale warto obserwować starania projektantów – być może niektóre z ich pomysłów rzeczywiście zobaczymy w którymś z przyszłych modeli iPhone’a. A jeśli nie, to czasem warto sobie po prostu popatrzeć jak mógłby wyglądać smartfon, którego stworzenie jest po prostu fizycznie niemożliwe.

Zobacz najciekawsze koncepty:

thinkapple-300x300-dragonfly

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iDropNewsTech Driven Times

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: