9,7-calowy iPad Pro 2 będzie pierwszym nowym produktem Apple w 2017? Nie będzie konferencji?

Tomek Czech   15 marca 2017

Japońska MacOtakara pisze dzisiaj, że pierwszym nowym produktem od Apple w tym roku może być 9,7-calowy iPad Pro 2. Według informatorów serwisu, nowy iPad mógłby się pojawić w sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Apple wprowadziłoby go na rynek bez organizowania w tym celu specjalnego eventu.

iPad Pro 2 ma być jedynie lekko odświeżoną wersją modelu pierwszej generacji. Jedną ze zmian ma być zastosowanie procesora A10X (Fusion).

Na temat nowych iPadów i pierwszej w tym roku konferencji Apple pojawiło się w ostatnich dniach wiele sprzecznych doniesień. Informatorzy MacRumors twierdzą, że event odbędzie się w przyszłym tygodniu, Digitimes podawał natomiast, że stanie się to na początku kwietnia.

Nie ma też jasności co do nowych modeli iPadów, które zostaną zaprezentowane. Od dawna mówiło się o trzech nowych modelach:

  • iPadzie Pro 12,9″ drugiej generacji;
  • iPadzie Pro 10,5″ z nowym dizajnem (cieńsze ramki), który ma być następcą iPada Pro 9,7″,
  • tańszym, “budżetowym” iPadzie 9,7″.

Trudno się spodziewać, żeby 9,7-calowy iPad Pro 2 z procesorem A10X był właśnie tym tańszym modelem – niektórzy analitycy spodziewają się, że cena nowego, “budżetowego” iPada może wynosić zaledwie 299 dol., czyli… dwa razy niej niż obecnie kosztuje mniejszy iPad Pro.

Pojawiały się też przecieki mówiące o tym, że premiera dwóch nowych modeli iPada Pro – 10,5″ i 12,9″ – może zostać opóźniona do maja lub nawet czerwca. Przy takim scenariuszu wprowadzenie już teraz nowego modelu 9,7″ bez organizacji eventu miałoby sens.

Ale nowe iPady nie są jedynymi nowymi produktami, których spodziewamy się wiosną. Spekuluje się, że podczas pierwszej w tym roku konferencji Apple może zaprezentować też nowy model iMaca, iPhone’a SE w wersji 128 GB, nowe paski do Apple Watcha, Apple Pencil 2, Smart Keyboard 2 oraz czerwonego iPhone’a 7.

Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach.

POLECAMY: Zhakował komputer nauczycielki, kupił MacBooka i rozkręcił duży biznes – wywiad

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacOtakara

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: