iPhone 6s najpopularniejszym smartfonem w 2016 r.; Apple coraz bardziej dominuje rynek

Tomek Czech   22 marca 2017

Z raportu firmy analitycznej IHS Markit wynika, że iPhone 6s był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2016 r. Kolejne trzy miejsca na liście zajęły inne modele iPhone’a: 7, 7 Plus i 6s Plus. Na piątym i szóstym miejscu znalazły się telefony Samsunga: Galaxy S7 Edge i Galaxy J3. Dopiero dziewiąte miejsce zajął drugi flagowiec południowokoreańskiej firmy – Galaxy S7.

berrolia

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Oppo A53 oraz Galaxy J5 i J7. Zabrakło miejsca dla smartfonów Huwei – trzeciego po Samsungu i Apple największego producenta smartfonów na świecie.

To kolejny raport pokazujący, jak bardzo iPhone zdominował rynek smartfonów: według Strategy Analytics, w czwartym kwartale ubiegłego roku Apple sprzedało więcej kosztujących średnio 695 dol. smartfonów, niż Samsung telefonów, których średnia cena wyniosła około 200 dol., natomiast według The Korea Herald, w 2016 Apple zarobiło na smartfonach 5 razy więcej niż Samsung i zgarnęło 79% zysków całego rynku.

IHS zwraca uwagę, że firma z Cupertino potrafi utrzymać zainteresowanie starszymi modelami, co nie udaje się Samsungowi. Analitycy zauważają też, że wszystkie telefony, który znalazły się na liście za iPhonem 7 i 7 Plus, pojawiły się w sprzedaży wcześniej od nich: S7 i S7 Edge w marcu, a J3, J5 i J7 w kwietniu, natomiast nowe iPhone’y zadebiutowały dopiero we wrześniu.

Jak będzie w tym roku? Wiemy już, że Galaxy S8 ma być droższy od iPhone’a 7s, ale sporo tańszy od iPhone’a 8. Czy mimo tak dużej różnicy w cenie, iPhone w dalszym ciągu będzie sprzedawał się nieporównywalnie lepiej niż flagowce Samsunga?

Premiera Galaxy S8 odbędzie się 29 marca, a iPhone’a 8 najprawdopodobniej we wrześniu.

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: IHS

PROMOCJA: AirPods Max we wszystkich kolorach tańsze aż o 700 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: