iPhone 8 jak Galaxy Edge? Pojawiają się pierwsze akcesoria do nowego iPhone’a z mocno zakrzywionym ekranem

Tomek Czech   25 marca 2017

Pojawiło się już wiele plotek na temat tego, czy ekran w iPhonie 8 (X/Pro/Edition) będzie płaski czy wygięty. Według najnowszych doniesień, ekran ten będzie miał delikatnie zakrzywione boczne krawędzie, ale nie tak mocno, jak Galaxy Edge. W sieci pojawiły się jednak zdjęcia pierwszych szkieł ochronnych do iPhone’a 8, z mocno wygiętymi brzegami. Czy producent strzela w ciemno, z nadzieją, że taki właśnie będzie nowy iPhone, czy ma własne, sprawdzone informacje?

berrolia

Obstawiałbym to pierwsze – chcąc wyprzedzić konkurencję, producenci często tworzą akcesoria do nowych smartfonów jeszcze przed ich premierą, opierając się jednie na krążących po sieci plotkach.

Ale czasami jest inaczej – z chińskich fabryk wycieka teraz dużo informacji na temat nowych iPhone’ów. To bardzo cenne informacje. Z pewnością nie wszystkie trafiają po prostu do mediów. Niewykluczone, że część z nich sprzedawana jest właśnie producentom akcesoriów, którym taka informacja może pozwolić nieźle zarobić.

W przeszłości to właśnie od producentów akcesoriów po raz pierwszy dowiadywaliśmy się jak będzie wyglądał nowy produkt Apple lub jakie będzie miał wymiary.

W zeszłym roku rosyjska firma dizajnerska Feld & Volk, sprzedająca bardzo drogie, spersonalizowane wersje iPhone’ów, opublikowała poniższe rendery iPhone’a 7 Plus już 15 marca, czyli na pół roku przed premierą telefonu. Jak widać, iPhone na renderze wygląda niemal identycznie, jak zaprezentowany sześć miesięcy później iPhone 7 Plus.

Co prawda na renderach Feld & Volk pojawił się też Smart Connector, ale pamiętajmy, że według kilku, dość wiarygodnych doniesień, Apple rzeczywiście planowało wprowadzenie na rynek iPhone’a z tym złączem (trzeciego modelu), ale ostatecznie porzuciło ten pomysł bardzo późno, dopiero w drugim kwartale ubiegłego roku.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i modelu z ekranem OLED (8/X/Pro/Edition) – spodziewana jest we wrześniu.

Więcej o ekranie w nowym iPhonie:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Benjamin Geskin

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: