Apple powoli kończy wsparcie dla iPhone’a 5, 5c i iPada 4

Tomek Czech   30 marca 2017

Udostępniona we wtorek pierwsza beta iOS 10.3.2 nie jest dostępna dla iPhone’a 5, 5c i iPada 4, czyli urządzeń kompatybilnych z iOS 10, na których można zainstalować ostatnią publiczną aktualizację – iOS 10.3. iPhone 5, 5c oraz iPad 4 to urządzenia z procesorami 32-bitowym (A6 i A6X), nie jest więc zaskoczeniem, że Apple powoli kończy wsparcie dla tych urządzeń. Pewną niespodzianką jest tylko, że może się to stać jeszcze przed premierą iOS 11 (“może”, bo nie jest przesądzone, że wsparcie dla 32-bitowych urządzeń nie pojawi się w którejś z kolejnych bet i finalnej wersji 10.3.2).

berrolia

W każdym razie przestajemy mieć wątpliwości, że iOS 11 nie będzie kompatybilny z iPhonem 5, 5c i iPadem 4. Pierwszym iPhonem z 64-bitowym procesorem był iPhone 5s, więc ten model i wszystkie nowsze od niego urządzenia raczej na pewno będą wspierane przez iOS 11.

Kompatybilne z iOS 11 będą więc najprawdopodobniej te urządzenia:

  • iPhone 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus
  • iPad Air 1, 2
  • iPad 5-tej generacji (2017)
  • iPad Pro 9,7″, 12,9″
  • iPad mini 2, 3, 4
  • iPod touch 6-tej generacji

W iOS 10.3 Apple zaczęło ostrzegać, że starsze aplikacje, które nie zostały zaktualizowane do wsparcia architektury 64-bitowej, mogą spowalniać iPhone’a i nie będą działać w przyszłych wersjach iOS. Informacja pojawia się od razu po uruchomieniu takiej aplikacji.

Listę wszystkich aplikacji 32-bitowych znajdziecie w Ustawienia -> Ogólne -> To urządzenie… -> Programy.

Więcej o iOS 10.3:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Apple Post

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: