iPhone 7 Plus wygrywa z Galaxy S8 w teście szybkości

Tomek Czech   10 kwietnia 2017

Kolejny test szybkości działania telefonu przy tzw. codziennym użytkowaniu pokazuje, że najnowszemu flagowcowi Samsunga nie udało się dorównać wydajnością zeszłorocznemu iPhone’owi. W teście wykonanym przez EverythingApplePro, Galaxy S8 nie odstawał od iPhone’a 7 Plus w szybkości obsługi prostych aplikacji, ale zdecydowanie poległ na bardziej wymagających grach i programach, np. wtedy, gdy musiał wyeksportować kilkuminutowy klip wideo 4K. Nie pomogło osiem rdzeni procesora Snapdragon 835 (chip A 10 Fusion w iPhonie 7 Plus ma cztery rdzenie), nie pomogły 4 GB RAM (iPhone 7 Plus ma 3 GB RAM).

berrolia

Ciekawe jest to, co stało się w drugiej rundzie testu, polegającej na ponownym otwarciu uruchomionych wcześniej aplikacji, czyli w rzeczywistości w teście zarządzania pamięcią. O ile iPhone 7 Plus zachował je w pamięci podręcznej i za drugim razem wyświetlał je błyskawicznie, o tyle Galaxy S8 najwyraźniej potrzebował tak dużo zasobów do wyeksportowania wideo w pierwszej rundzie, że wyrzucił wszystkie aplikacje z pomięci podręcznej i potem otwierał każdą jeszcze raz.

15% zniżki na wszystkie akcesoria Cheero!

A10 Fusion nadal pozostaje więc najbardziej wydajnym procesorem mobilnym na rynku. A my z niecierpliwością czekamy na wykonany w technologii 10nm chip A11 Fusion, który jesienią zadebiutuje w iPhonie 7s i 8.

Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 Plus Speed Test

Zobacz też: Galaxy S8+ z krótszym czasem pracy baterii niż iPhone 7 Plus

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: EverythingApplePro

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: