Galaxy S8+ z krótszym czasem pracy baterii niż iPhone 7 Plus

Tomek Czech   5 kwietnia 2017

Dobrze wiemy, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. W teście czasu pracy baterii, wyposażony w baterię 3500 mAh Galaxy S8+ wyprzedził co prawda wszystkie topowe smartfony z Androidem, ale zdecydowanie przegrał z iPhonem 7 Plus, w którym znajdziemy baterię 2900 mAh. Najnowszy flagowiec Samsunga działał na jednym ładowaniu 8 godzin, a smartfon z Cuperino 9 godzin i 5 minut.

berrolia

Oczywiście trzeba dodać, że S8+ musi zasilić większy ekran, bo aż 6,2-calowy. iPhone 7 Plus ma 5,5-calowy wyświetlacz.

S8 wspiera technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu telefon ładuje się od 0 do 100% prawie dwa razy szybciej niż iPhone 7 Plus.

Świetny wynik w teście osiągnął iPhone 7. Ma co prawda jedynie 4,7-calowy wyświetlacz, ale działał na jednym ładowaniu tylko 14 minut krócej od S8+, mimo że posiada aż 45% mniejszą baterię (1960 vs. 3500 mAh).

Umiejętność optymalizacji czasu pracy baterii przez Apple nastraja nas optymistycznie przed premierą iPhone’a 8 – według analityka Ming-Chi Kuo, będzie on miał baterię w kształcie litery “L” o pojemności około 2700 mAh. Co prawda ekran ma być dość spory – 5,8″, ale będzie to wyświetlacz OLED, który jest znacznie bardziej energooszczędny niż używany obecnie w iPhone’ach LCD. Czy dzięki tym zmianom iPhone 8 osiągnie wynik 10 godzin pracy na jednym ładowaniu?

Test baterii Galaxy S8 przeprowadził serwis PhoneArena i szczegółowe wyniki wyglądają tak:

Zobacz też: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: PhoneArena

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: