Apple Car potwierdzony. Samochód od Apple może już niedługo wyjechać na drogi Kalifornii

Marek Twejn   14 kwietnia 2017

Od dawna nie ma wątpliwości, że Apple pracuje nad własnym, elektrycznym i autonomicznym samochodem, ale firma nigdy oficjalnie tego nie przyznała (poza oświadczeniem, że “pracuje nad systemami autonomicznymi, które mogą zadecydować o przyszłości transportu”). Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Apple Car istnieje i za jakiś czas może wyjechać na drogi – Apple otrzymało pozwolenie na testy samosterującego samochodu na drogach Kalifornii.

Wydział Transportu stanu Kalifornia odświeżył dzisiaj swoją stronę z listą firm, które uzyskały pozwolenie na testy autonomicznych samochodów na drogach publicznych w tym stanie. Znalazło się wśród nich również Apple. Firma z Cupertino figuruje na ostatnim miejscu listy, co oznacza, że wystąpiła o pozwolenie stosunkowo niedawno.

Wszystkie firmy, które otrzymały pozwolenie, zobowiązane są składać coroczne raporty (do 31 stycznia każdego roku), w których muszą podać ilość mil, jaką pokonały ich samosterujące samochody w każdym miesiącu. Najpóźniej 31 stycznia 2018 r. powinniśmy więc wiedzieć, ile mil pokonał w 2017 r. Apple Car, co może dać nam wskazówkę, na jakim poziomie zaawansowania znajdują się prace nad nim.

Pod koniec ubiegłego roku Apple oficjalnie przyznało, że “intensywnie pracuje nad systemami uczącymi się i autonomicznymi, które mogą zadecydować o przyszłości transportu”.

Więcej o Apple Car:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Verge
Grafika: Morphyne

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: