Musk: premiera Apple Car dopiero po 2020 r.

Tomek Czech   2 czerwca 2016

apple-car-3-970x647-c

W zeszłym roku Bloomberg informował, że Apple Car ma wyjechać na ulice w 2020 r. Kilka miesięcy potem The Wall Street Journal podał, że prace nad samochodem przyspieszyły i Apple może wprowadzić go na rynek już w 2019 r. Zdaniem Elona Muska nie jest to jednak realistyczny plan. Szef Tesli twierdzi, że Apple nie zacznie produkować samochodu przed 2020 r.

berrolia

Podczas dzisiejszego wywiadu na Code Conference 2016 Musk powiedział też, że firma z Cupertino “prawdopodobnie zrobi świetny samochód, który odniesie sukces”. Twierdzi też, że Apple będzie bezpośrednią konkurencją dla Tesli na rynku motoryzacyjnym, w przeciwieństwie do Google, który prawdopodobnie sprzeda swoją licencję na elektryczny, autonomiczny samochód innej firmie.

Według szefa Tesli, Apple za późno rozpoczęło pracę na elektrycznym samochodem. Ocenił, że lata, które upłyną do premiery Apple Cara to “stracona szansa”. Na co? Zapytany przez prowadzącego rozmowę Walta Mossberga czy to “stracona szansa” na pokonanie Tesli, która do tego momentu opanuje znaczną część rynku , nie był w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przyznał jednak, że żadna firma nie zdominuje rynku elektrycznych samochodów, tak samo, jak żaden producent nie osiągnęła gigantycznej przewagi nad innymi na rynku tradycyjnych samochodów.

Zdaniem szefa Tesli, żadna firma nie zrobiła do tej pory samochodu elektrycznego, który byłby w stanie konkurować z Teslą.

Musk zapowiedział też, że prawdopodobnie pod koniec roku zorganizuje konferencję, na której ogłosi “coś bardzo ważnego”. Prawdopodobnie chodzi o nowy, autonomiczny model Tesli.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Apple Car:

Źródło: The Verge
Grafika: Carwow

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: