Nowy schemat iPhone’a 8: Touch ID z tyłu obudowy, brak przycisków regulacji głośności, kamery rozmieszczone pionowo

Tomek Czech   19 kwietnia 2017

Sonny Dickson udostępnił na Twitterze zdjęcie rysunku technicznego, który rzekomo przedstawia iPhone’a 8. Potwierdza on informacje, które pojawiały się w ostatnich dniach: Touch ID znajdowałby się z tyłu obudowy, pod logo Apple, a tylne kamery rozmieszone byłyby wertykalnie, jedna pod drugą.

berrolia

Wydaje się też, że z obudowy zniknęłyby przyciski regulacji głośności. Informacje, że Apple planuje taki ruch po raz pierwszy pojawiły się w zeszłym roku, jeszcze przed premierą iPhone’a 7.

Podane na schemacie wymiary iPhone’a 8 to 149,5 mm długości i 72,5 mm szerokości, co oznaczałoby, że byłby on nieznacznie większy od 4,7-calowego iPhone’a 6/6s/7: około centymetr dłuższy i pół centymetra szerszy.

Oczywiście musimy pamiętać, że najprawdopodobniej jest to tylko jeden z prototypów nowego iPhone’a. Wiemy, że Apple testuje co najmniej kilka wersji iPhone’a 8. Firma ma podobno kłopoty z umieszczeniem Touch ID w ekranie, dlatego stworzyła też prototyp, w którym czytnik linii papilarnych jest umieszczony z tyłu obudowy. Niektórzy analitycy twierdzą, że Touch ID może w ogóle zniknąć z iPhone’a i zostać zastąpiony skanerem tęczówki i systemem rozpoznawania twarzy.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

Zdjęcie jest niestety tak przycięte (być może celowo), że nie wiemy, czy to projekt znajduje się w fazie EVT  (Engineer Validation Test), czy na bardziej zaawansowanym etapie DVT (Design Validation Test).

Projektant Benjamin Geskin już jakiś czas temu zrobił render podobnego prototypu.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Sonny Dickson

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: